تازه ها

پربیننده ترین

1397-06-31 16:28
کد مطلب: 78146
مدیر کل آموزش پرورش استان اردبیل خبر داد:
آغاز تحصیل بیش از 18 هزار نوآموز در استان اردبیل
مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بیش از 18 هزار نوآموز پیش دبستانی در 966 مرکز آموزشی فعالیت های خود را آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، احمد ناصری صبح امروز در جشن غنچه ها که در موسسه علمی آموزشی شهید بنی هاشم برگزار شد، با اشاره به شروع هفته دفاع مقدس اظهار داشت: پیشرفت های امروز ایران اسلامی مدیون رشادت ها و حماسه های ایثارگرانی است که از جان و مال خود گذشتند و امروز امنیت جامعه بواسطه حماسه های این عزیزان است.

وی افزود: یادآوری شهدای کربلا در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان بیانگر این است که می خواهیم روح شهادت و آزادگی در تمامی مراحل زندگیمان ساری و جاری باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه 40 هزار نفر دانش آموز در مدارس بخش غیر دولتی تحصیل می کنند، اظهار داشت: توسعه بخش غیر دولتی یکی از اهداف اصلی آموزش و پرورش می باشد که در سند تحول بنیادین نیز بدان تاکید شده است.

ناصری افزود: کیفیت و استاندارد های مورد نظر در تعلیم و تربیت بایستی در مدارس دولتی و غیر دولتی مورد نظارت قرار گیرد تا آموزش و پرورشی پویا داشته باشیم.

وی در ادامه مدرسه و کلاس را مبنای پیشرفت در حوزه های مختلف علمی و اقتصادی در کشور عنوان کرد و تصریح نمود: باید از فرصت های ایجاد شده برای رسیدن به موفقیت های بزرگ نهایت استفاده را بکنیم.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با عنوان اینکه 244 هزار دانش اموز و نزدیک به 20 هزار فرهنگی از اول مهرماه در کلاس های درسی حضور خواهند یافت.

ناصری با عنوان اینکه روزانه 50 هزار نفر از والدین در مدارس برای پیگیری فعالیت های آموزشی و پروشی حضور پیدا می کنند، از مدیران مدارس خواست تا  فضا را برای حضور والدین در فرایند تعلیم و تربیت فراهم آورند.

وی با اشاره به اینکه هر چند دوره پیش دبستانی دوره رسمی در تعلیم و تربیت نیست ولی با این حال آموزش و پرورش در جذب نوآموزان در دوره پیش دبستانی اهتمام ویژه ای دارد، خاطر نشان ساخت: سال گذشته 80 درصد نوآموزان استان در دوره پیش دبستانی جذب شده بودند که این مقدار بالای میانگین کشوری بود.

وی گفت: با وجود فعالیت های بخش غیر دولتی در مناطق شهری، آموزش و پرورش با صرف هزینه تعلیم و تربیت نوآموزان دوره پیش دبستانی در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته را در برنامه های خود جای داده است.

انتهای پیام/313/1/2

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.