تازه ها

پربیننده ترین

1397-06-25 19:09
کد مطلب: 78075
سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: محوطه جمعه‌ مسجد اردبیل ساماندهی می‌شود و احیای این مجموعه در حال اجراست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، کریم لطفی بعد از ظهر امروز در جلسه اجرایی طرح حیا و مرمت ساماندهی محوطه ساماندهی جمعه مسجد اردبیل اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام یافته محوطه جمعه مسجد اردبیل ساماندهی می شود و احیای این مجموعه در حال اجراست که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به این که طرح کامل آسیب شناسی آثار تاریخی در حال اجرا است گفت: مرمت و احیای آثار تاریخی در استان مبنای کار قرار گرفته و مرمت و ساماندهی محوطه و خیابان های اطراف در حال مطالعه است و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می شود که در این زمینه برنامه ریزیهای لازم انجام یافته است.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: مدل سازی گنبد بنا و آسیب شناسی و در نظر گرفتن ابعاد مختلف آن هم اکنون در حال مطالعه است و سعی و اهتمام بر این است که در راستای ساماندهی آثار تاریخی با در نظر گرفتن مشکلات آن برنامه های مناسبی تدوین کنیم.

لطفی با اشاره به ثبت ملی شدن این اثر در تاریخ 1315 نیز تصریح کرد: باید در راستای حفظ و صیانت از آثار تاریخی آن طور که باید عمل کنیم تا بتوانیم به تمامی اهداف خود برای جلوگیری از تخریب و نابودی پیشینه و تمدن تاریخ کشورمان دست یابیم که این مسئله در حال حاضر یک اولویت اساسی است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در طول چندین سال گذشته برنامه های خوبی در این زمینه اجرا شده که از این پس نیز برنامه های ما به این منوال ادامه می یابد تا بتوانیم آثار تاریخی استان را احیا کرده و برای دستیابی به اهداف خود در این زمینه از ظرفیت های موجود بهره گیری کنیم که این مسئله نیازمند توجه مسئولان مربوطه است.

انتهای پیام/313/1/11

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.