تازه ها

پربیننده ترین

1397-06-25 16:04
کد مطلب: 78070
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: ۹۳۰ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی در نیمه نخست سال 97 به ارزش ریالی ۲۰۰ میلیارد ریال رفع تصرف و به بیت‌المال اعاده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، یوسف خدادادی ظهر امروز در دومین جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان اردبیل اظهار داشت: از مجموع یک هزار و 400 هکتار از اراضی ملی مورد تصرف و تعرض قرار گرفته در 6 ماهه امسال، 578 پرونده قضایی تشکیل شده و با یک هزار و 155 متهم نیز برخورد شده است.

وی تصریح کرد: در این مدت 930 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی به ارزش ریالی 200 میلیارد ریال به بیت‌المال اعاده شده و حدود 20 میلیارد ریال از محکومان این پرونده‌ها جریمه اخذ و به خزانه واریز شده است و 466 مورد قلع و قمع ساخت و ساز احداث شده غیرمجاز در اراضی ملی و منابع طبیعی انجام گرفته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل افزود: 346 مورد احکام قضایی در این حوزه در 6 ماه گذشته صادر شده و 289 فقره اجرای احکام صورت گرفته است.

خدادادی با اشاره به عملکرد شاخص این شورا در صیانت از حقوق بیت‌المال گفت: در این مدت سه هزار مورد اقدامات پیشگیرانه با همکاری و هماهنگی مجموعه قضایی با دستگاه‌ها و نهادهای متولی در امور اراضی ملی و منابع طبیعی صورت گرفته است که چنین اقداماتی با جدیت و قاطعیت در برخورد با متخلفیان ادامه خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و تشریح فلسفه قیام امام حسین(ع) بیان کرد: همه ما در سایه نظامی هستیم که ثمره مجاهدت‌ها در طول تاریخ است و همه ما مسئولان خادم ملتی هستیم که هزینه نظام را متحمل شده‌اند و شاید بتوان گفت که در طول تاریخ اسلام تنها نظام و انقلابی است که صبغه حسینی دارد و نشات گرفته از انقلاب عاشورا است.

حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی عزت، اقتدار و آزادگی انقلاب اسلامی ایران را در سایه وابستگی و الگو برداری از قیام امام حسین(ع) دانست و افزود: اکنون حراست، حفاظت و صیانت از دستاوردهای نظام وظیفه همه مسئولان و مردم است و نباید اجازه بدهیم با برخی بی‌تدبیری‌ها و سهل انگاری‌ها این مردم از نظام ناامید شوند.

وی با اشاره به لزوم شناخت کافی از فرهنگ و قیام عاشورا بیان کرد: در طول تاریخ برخی از کجروی‌ها و انحرافات ضربه بسیار زیادی به اسلام زده است بنابراین شناخت کافی از قیام و درک عمیق و صحیح از آن از بروز بسیاری از مشکلات در جامعه جلوگیری کرده و به حل معضلات که جامعه درگیر آن است کمک می‌کند.

 

انتهای پیام/313/1/1

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.