تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-30 09:37
کد مطلب: 77627
پیرغلام حسینی و رزمنده دوران هشت سال دفاع مقدس بعد از نیم قرن مرثیه سرایی طی یک مراسم نکوداشت از این حماسه خوان عاشورایی بنام کشور در مسجد محمدیه اردبیل تجلیل و قدردانی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، در این مراسم که باحضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ، مسئولان استانی، میهمانان کشوری، فرماندهان انتظامی و نظامی، فرماندهان سپاه و بسیج، مداحان، رؤسای هیئت های مذهبی و جمعی از علاقمندان و حسینیان عاشق اردبیلی حضور داشتند طی آیین نکوداشت و بزرگداشت از استاد حاج ارشد نوری اردبیلی تجلیل و قدردانی دانی شد.

آیت‌الله حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در این مراسم نکوداشت پیرغلام اهل بیت؛ «ارشد نوری اردبیلی» که در مسجد محمدیه برگزار شد، اظهار کرد: باید از حرکتی که سیدالشهدا (ع) برای مکتب، دین و جهانیان انجام داد درس گرفته و به عنوان الگویی شاخص در لحظه به لحظه زندگی آن را پیاده کرد.

وی افزود: غرب و وهابیون بیشتر از هرچیزی از تسری یافتن مکتب امام حسین (ع) واهمه دارند و این شدت از هجمه‌ها توسط اتاق فکر غربیان و سرمایه‌گذاری هنگفت وهابی‌ها صورت می‌گیرد غافل از اینکه چنین افکار مذموم نشأت گرفته از غرب همیشه محکوم به شکست بوده و اقدام آنان با ذلت و خواری فاصله چندانی نخواهند داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل ادامه داد: تجلیل از مداحان، شعرا و پیرغلامان به نوعی تداوم حرکت پایانی ناپذیر قیام عاشورا بوده و زمانی که جهان توسط حاکمان ظالم به تاریکی فرو برود به استناد نبی مکرم اسلام (ص)، امام حسین (ع) ناجی جهان خواهد شد. عاملی یادآور شد: در کنار تجلیل از بزرگان مکتب اباعبدالله (ع) باید از مفاخر و اندیشمندان استان تجلیل ویژه‌ای صورت بگیرد و به چنین مفاخر ارزشمندی که ذخایر گران‌بهایی برای منطقه و نظام هستند، توجه ویژه‌ای انجام پذیرد. این پیرغلام حسینی با 60 سال مداحی و خادمی سیدالشهدا(ع) در حقیقت سعی می کرد تا معارف اهل بیت را ترویج و با مداحی های خود بزرگترین زمینه آشنایی با سیره و سلوک اهل بیت (ع) را فراهم آورد.

 

حاج ارشد نوری به عنوان پدر شهید داوود نوری با عشق و علاقه تمام به اهل بیت عصمت و طهارت همواره در زندگی خود سعی کرد تا صبر و بردباری و ایمان و معنویت برگرفته از راه و طریق ائمه اطهار را الگوی خود قرار دهد تا امروز به عنوان یک چهره ارزشی مورد تجلیل و تکریم قرار گیرد.

 

همین دیشب بود که علم اباعبدالحسین (ع) به پاس قدردانی از زحمات این عاشق دلداده حسینی در حد قامت وی در مسجد محمدیه اردبیل با همراهی به دستان مبارک پیرغلامان دربار حسینی حمل شد.

 

دیشب همه آمده بودند پیر و جوان و بزرگ و کوچک و این نشانگر عشق و ارادت اهالی مردم ولایت مدار و حسینی اردبیل به پیر غلام دربار حسینی بود.

 

حاج ارشد نوری پیرغلام حسینی ، رزمنده دفاع مقدس و مداح اهل بیت بیش از 60 سال عمر خود را در خادمی اهل بیت و سیدالشهدا سپری کرد و در سن 80 سالگی آئین نکوداشت این شخصیت ارزشمند اردبیلی دیشب بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد محمدیه اردبیل برگزارشد تا اهالی حسینی اردبیل از این مداح و پیرغلام حسینی تجلیل و تکریم شایسته‌ای داشته باشند.

 

مداحی در وصف ابا عبدالله الحسین (ع) با مداحی سید محمدعاملی مداح اهل بیت (ع) اردبیلی ، استاد شاهی، و استاد حاج ارشد نوری از دیگر بخش های این مراسم نکوداشت بود.

 

گزارش از مهدی همتی

 

انتهای پیام/۳۱۳/۱/۱

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.