تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-28 12:09
کد مطلب: 77582
استاندار اردبیل از تشکیل دفتر انجمن انتقال تکنولوژی ایران و چین در اردبیل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اکبر بهنام جو در جلسه ای با گروه 16 نفره از تولیدکنندگان و بازرگانان چینی در استانداری، با بیان اینکه سطح سرمایه گذاری های بخش خصوصی چین در این استان افزایش یابد، از آمادگی کامل استان اردبیل برای ارائه بسته فرصت های سرمایه گذاری این استان در بخش های کشاورزی، گردشگری، صنعت و خدمات به گروه چینی و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاری و مشارکت در اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی خبر داد.

وی اظهار داشت:حدود 5 میلیون تن تولید محصولات کشاورزی مختلف و متنوع در استان تولید می شود و برای ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان ظرفیت بسیار بالایی وجود دارد که تقویت زیرساخت های ارتباطی مانند در دست اجرا بودن بخش حمل بار فرودگاه های استان و اتصال ریلی اردبیل به کشورهای حوزه cis و وجود بازار بزرگ مصرف در این حوزه؛ توجیه اقتصادی طرح ها را افزایش می دهد و با سرمایه‌گذاری مشارکت هم به ایجاد اشتغال و توسعه استان کمک می شود، هم سود مناسب برای سرمایه گذاران وجود خواهد داشت.

استاندار اردبیل بخش گردشگری را یکی دیگر از ظرفیت های سرمایه گذاری گروه چینی در استان دانسته و برای واگذاری طرح های بزرگ مانند هتل ها و مجتمع های بین المللی آبدرمانی به گروه های سرمایه گذاری مشترک اعلام آمادگی کرد.

در این جلسه شیونگ وی، مدیرعامل شرکت رجیانگ ساینو ایران (انجمن انتقال تکنولوژی ایران و چین) به نمایندگی از هلدینگی متشکل از 8 شرکت بزرگ چینی؛ از حمایت قاطع استاندار اردبیل از سرمایه گذاری قدردانی کرد و گفت: این گروه برای تعریف و اجرای طرح های مختلف مشترک سرمایه گذاری به ویژه در حوزه های صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، صنایع الکترونیک، طرح های گردشگری، طرح های شیمیایی و تصفیه فاضلاب و مدیریت زباله آمادگی کامل دارد.

در پایان این جلسه مقرر شد گروه سرمایه گذاران و تجار استان اردبیل و چین و مدیران اجرائی مرتبط، در اتاق بازرگانی استان به صورت رو در رو مذاکره و پروژه های مشترک اجراء نمایند.
همچنین مقرر شد با همکاری استانداری اردبیل و اتاق بازرگانی، دفتر انجمن انتقال تکنولوژی ایران و چین در استان اردبیل ایجاد گردد.

انتهای پیام/313/1/2

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.