تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-27 13:32
کد مطلب: 77565
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون؛
اشتغال مقرری‌بگیران بیمه بیکاری از مهمترین اولویت‌ دولت است
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشتغال مقرری‌بگیران بیمه بیکاری را از مهمترین اولویت‌های دولت برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، کریم یاوری، کریم یاوری صبح امروز در کارگاه آموزشی حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری در اردبیل، اظهار داشت: سال گذشته 16 هزار نفر از مقرری‌بگیران بیمه بیکاری توانسته‌اند وارد بازار کار و اشتغال شوند و  30 هزار مقرری‌بگیر نیز برای مهارت‌‌آموزی و آمادگی برای ورود به بازار کار به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 222 هزار نفر از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند، گفت: بیمه بیکاری نوعی حمایت اجتماعی برای کارگران و افرادی بوده که بنابر شرایطی شغل خود را از دست داده‌اند و برای بهره‌مندی از این مقرری باید کارگران تا 30 روز پس از بیکاری این موضوع را به ادارات تعاون و کار گزارش داده و آمادگی خود را برای ورود به شغل‌های مشابه شغل قبلی اعلام کنند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیمه کارگران و کارکنان از مهمترین موارد بوده که کارآفرینان و کارفرمایان تمامی واحدهای صنعتی، تولیدی، کشاورزی، خدمات و صنفی باید نسبت به این امر توجه جدی داشته باشند.

یاوری تصریح کرد: مقرری‌بگیرانی که برای آموزش به فنی و حرفه‌ای معرفی می‌شوند، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مکلف است تا نسبت به آموزش این افراد در رشته‌های فنی و تخصصی اقدام کند تا پس از فراگیری این آموزش‌ها زمینه برای اشتغال آنها فراهم شود.

وی شناسایی، رصد و پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی را از مهمترین اولویت‌های وزارت تعاون و نیز کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها و کارگره ملی دانست و اظهار کرد: انتظار می‌رود هرگونه واگذاری امور و تصدی‌های غیرحاکمیتی به بخش خصوصی در چارچوب قانونی انجام شود تا مشکلی در این حوزه پیش نیاید.

انتهای پیام/313/1/2

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.