تازه ها

پربیننده ترین

فرماندار بیله‎سوار گفت: گیاهان دارویی ظرفیتی مغفول مانده در بیله‎سوار مغان است و اگر کشت و کار آنها به مزارع کشیده نشود به مرور از صحنه طبیعت حذف خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، حسن قبادی امروز در نشست بررسی قابلیت‌های شهرستان بیله‌سوار اظهار داشت: با وجود رویش انواع گیاهان دارویی در مناطق مختلف دشت مغان بویژه مناطق روستایی بیله سوار، هنوز این ظرفیت در این شهرستان مغفول مانده است.

وی افزود: اگر گیاهان دارویی منطقه بیله‌سوار معرفی و شناسانده نشوند و اگر کشت و کار آنها به مزارع کشیده نشود به مرور از صحنه طبیعت حذف خواهد شد.

فرماندار بیله‎سوار با تاکید براینکه برای استفاده از ظرفیت گیاهان دارویی آماده از سرمایه‎گذاری در حوزه بسته‎بندی و فرآوری گیاهان دارویی حمایت می‎شود،تصریح کرد:  رویکرد تجاری سازی  گیاهان داروسازی فرصتیفراهم می آورد تا در کنار افزایش توان اقتصاد خانوار، کشاورزان منطقه در بخش کشت مکمل هم حضور یابند.

وی اضافه کرد: آماده پذیرش سرمایه گذار در زمینه گیاهان دارویی هستیم، و برای قرار دادن فضا در اختیار سرمایه گذاران، جوانان تحصیل کرده در رشته های مختلف زراعت و باغبانی در اولویت هستند.

انتهای پیام/313/1/3

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.