تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-25 11:25
کد مطلب: 77532
مدیرکل کتابخانه‎های عمومی استان اردبیل مطرح کرد؛
حفاظت از 165نسخه کتب خطی، سنگی و سربی در اردبیل نیازمند اعتبار
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از 165 نسخه کتب خطی، چاپ سنگی و سربی در کتابخانه مرکزی اردبیل نگهداری می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، رباب عزیزخانی امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم اختصاص اعتبار مناسب برای مراحل نگهداری، آفت زدایی و سایر اقدامات مورد نیازبرای حفاظت از نسخ خطی در  استان اردبیل، اظهار داشت: اختصاص اعتبار مناسب موجب خواهد شد تا این گنجینه های قدیمی مورد استفاده محققان و پژوهشگران قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه امسال بخش نسخ خطی کتابخانه مرکزی اردبیل با فن آوری های نوین الکترونیکی و کتابخانه ای تجهیز شد، بیان داشت: در سال جاری  400 میلیون ریال برای تجهیز از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای اختصاص یافته بود که از این محل تجهیزات الکترونیکی ز جمله دوربین دیجیتالی و اسکنر مخصوص برای تهیه نسخه های کاغذی و قفسه های ریلی برای بهره برداری از این بخش خریداری شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل افزود: فهرست نویسی کتاب های خطی با مشارکت کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی انجام می شود.

وی گفت: در حال حاضر بیش از 165 نسخه کتب خطی، چاپ سنگی و سربی در کتابخانه مرکزی اردبیل نگهداری می شود که از این تعداد 44 نسخه خطی و 119 نسخه چاپ سنگی و سربی است.

انتهای پیام/313/1/3

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.