تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-24 11:27
کد مطلب: 77509
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: رشد و رونق اقتصادی در روستاها نیازمند ایجاد زیرساخت‌های توسعه‌ای هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سید حمید کلانتری در نخستین همایش نقش تعاونی‌های دهیاری در توسعه روستایی در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر به منظور رشد و رونق اقتصادی در روستاها نیازمند ایجاد زیرساخت‌های توسعه‌ای هستیم که به همین منظور توسعه روستایی رسالت اصلی تعاونی‌های روستایی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به این که باید محیط روستا برای کار و تلاش و زندگی آماده شود گفت: ایجاد امکانات و زیرساخت‌ها لازمه رسیدن به پیشرفت و توسعه اقتصادی است که در این راستا باید از ظرفیت تعاونی‌های دهیاری و روستایی نیز بهره‌گیری شود تا بتوانیم مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: شناسایی استعدادهای هر منطقه باید توسط دهیاران و تعاونی‌های دهیاری مد نظر قرار داده شود تا بتوانیم با شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی روستاها توسعه و ایجاد اشتغال پایدار را شاهد باشیم و در سالی که مزین به نام حمایت از کالای ایرانی و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موفق عمل کنیم.

کلانتری تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های موجود برای ارائه راهکارهای لازم و اساسی برای رسیدن به توسعه و پیشرفت هر منطقه امری لازم و ضروری است و در این زمینه پیشنهاد ما این است که دهیاران و تعاونی‌ها تجربه‌های خود را به اشتراک بگذارند تا رسیدن به پیشرفت بهتر و تسهیل شود.

وی اظهار کرد: ارائه موفق طرح اشتغال روستایی یکی دیگر از ظرفیت‌ها و فرصت‌های مناسب برای دهیاران و تعاونی‌های دهیاری است که بی‌شک این مسئله نیز می‌تواند در توسعه اقتصادی منطقه نقش مهمی ایفا کرده و در حل بخشی از مشکلات موثر واقع شود.

وی بیان کرد:  یکی دیگر از راهکارهایی که برای حل مشکلات موجود در این زمینه در نظر گرفته شده ارائه آموزش‌های لازم به تعاونی‌های دهیاری است تا اطلاعات و آگاهی‌های لازم را برای تسهیل مشکلات اقتصادی به دست آورند.

انتهای پیام/313/1/2

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.