تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-22 19:18
کد مطلب: 77491
به بهانه سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س)؛
ازدواج یک رحمت در جامعه/ خانواده‎ها ازدواج را آسان بگیرند
در جامعه کنونی ما وجود چشم هم چشمی ها و زیاده خواهی برخی از خانواده ها مانعی بزرگ بر سر راه ازدواج جوانان شده است و شاید همین کارها و توقعات بی پایه و اساس یکی از دلایل تن ندادن تشکیل زندگی مشترک و به تاخیر انداختن ازدواج شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، امروز  اول ذی الحجه  سالروز ازدواج زندگی ساده و پربار حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) است، الگویی که ما می‌توانیم از آن در زندگی خود استفاده کرده و با عملی کردن آن در زندگی به سعادت برسیم.

 ازدواج یک سنت الهی و پسندیده است و در اسلام برروی این مسئله به علت اهمیت آن و بخاطر تاثیر عمیق تشکیل خانواده در تربیت انسان و رشد فضایل بسیار تاکید شده است؛پیامبر اکرم (ص) در حدیثی میفرمایند : "ازدواج کنید زیراکه ازدواج کردن روزی شمارا زیاد می کند"  .

در جامعه کنونی ما وجود چشم هم چشمی ها و زیاده خواهی برخی از خانواده های در عروسی جوانان و توقعات بیجا و دوراز منطق و خرج تراشی های اضافی ازدواج را برای جوانان به یک مشکل بزرگ تبدیل کرده است و شاید همین کارها و توقعات بی پایه و اساس یکی از دلایل تن ندادن تشکیل زندگی مشترک و به تاخیر انداختن ازدواج شده است .

این درحالیست که باید در ازدواج بیشتر به ایمان واعتقادات و اخلاق توجه شود و خانواده ها به فکر خوشبختی و آرامش در زندگی فرزندان خود باشند که بدون شک کمک به ازدواج آسان یکی از نیازمندیهای جامعه است .

رئیس اداره امور قرآنی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار سبلان‌ما، ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) وحضرت فاطمه زهرا(س) به آسان گرفتن ازدواج توسط خانواده ها تاکید کرد و افزود: پیامبر اکرم (ص)در حدیثی میفرمایند : بهترین ازدواج این است که آسان انجام گیرد .

حجت الاسلام صابری گفت : درهای رحمت در چهار مواقع بر روی بندگان گشوده می شود که یکی ازاین چهار موقع زمان ازدواج است که درهای رحمت به روی اهالی زمین باز میشود .

وی در ادامه به سختگیری خانواده ها در امر ازدواج اشاره کرد و گفت: در بسیاری از ازدواج ها شاهد سختگیری های بیجا و دور از منطق عقلی خانواده ها هستیم که متاسفانه این دخالت خانواده ها فقط به اینجا ختم نمی شود بلکه دخالت و سختگیری های خانواده یکی از عوامل طلاق هم محسوب می شود که باید این موضوع درجامعه فرهنگ سازی شود.

رئیس اداره امور قرآنی اردبیل با اشاره به شرایط اقتصادی جامعه خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایط اقتصادی باید خانواده ها درامرازدواج کمتر توقع داشته باشند و ازدواج آسان و به دور از تجملات را در دستور کار خود قرار دهند .

 صابری افزود: در جامعه شیعه نباید ازدواج به دلیل تجمل گرایی و مهریه بالا و سختگیری خانواده ها با مشکل روبه رو شود بلکه باید خانواده ها کمک کنند تابستر ازدواج جوانان فراهم شده تا شاهد کاهش مشکلات و معظلات اجتماعی باشیم.

وی گفت :ساده بودن زندگی از مهمترین ویژگی زندگی مشترک امام علی (ع‌) و حضرت فاطمه زهرا (س)بوده که زندگی این زوج ، زوایای مختلفی دارد که باید الگوی زوج های جوان باشد چراکه حضرت علی (ع)و حضرت زهرا (س) باکمترین نگاه به زرق وبرق و تجملات زندگیشان را آغاز کردند و تعامل وتفاهم از،دیگر ویژگی این زوجین بوده است .

 انتهای پیام/3131/1/10ش

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.