تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-22 18:27
کد مطلب: 77485
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: طرح یاوران ولایت در تحقق سند تحول بنیادین که از سوی مقام معظم رهبری به تعلیم و تربیت آموزش و پرورش کشور ابلاغ شده است بسیار با اهمیت است و نیازمند مشارکت همه دستگاه های فرهنگی دولت است.

احمد ناصری در حاشیه افتتاحیه اردوی طرح یاوران ولایت بسیج دانش آموزی بخش خواهران استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهارداشت: طرح یاوران ولایت بسیج دانش آموزی  پیش زمینه ای برای تحقق سند تحول بنیادین است و این مشارکت همه دستگاه های فرهنگی استان را می طلبد.

ناصری با اشاره به اینکه شش موضوع وعنوان در سند تحول بنیادین به تعلیم و تربیت آموزش و پرورش بالغ شده است، افزود: از این شش موضوع دو موضوع آن مرتبط به برگزاری چنین برنامه های تربیتی و آموزش است که با مشارکت سپاه حضرت عباس (ع) استان، آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی در قالب طرح یاوران ولایت انجام می شود.

وی تصریح کرد: بخش اول این سند با عنوان تعلیم وتربیت اخلاقی، فرهنگی، عبادی و دینی است و بخش دیگر آن سیاسی و اجتماعی است که با برگزاری چنین برنامه های اردوی اموزشی دربین دانش آموزان فعال و نخبه استان اردبیل در راستای محقق نمودن اهداف سند تحول بنیادین برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: اردوی طرح یاوران ولایت بسیج دانش آموزی همه ساله به مدت 8 روز و با شرکت دانش اموزان خواهر و برادر از پایه های دهم ویازدهم باهدف ترغیب و تشویق دانش آموزان به تقویت علم و اگاهی بخشی در ادروگاه مقدس اردبیلی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل انجام می شود.

ناصری با بیان اینکه دانش اموزان با شرکت در کلاس های اردوی طرح یاوران ولایت خود را به عنوان فرماندهان پیشگام بسیج دانش آموزی در مدارس آماده می کنند، افزود: پس از اتمام این اردو دانش آموزان به عنوان فرماندهان پیشگام بسیج دانش آموزی یافته های خوداز این طرح را به سایر دانش اموزان در مدارس سر اسر استان انتقال می دهند.

وی از تقویت دانش و بینش دانش آموزان با شرکت در این اردوهای آموزشی دانش آموزان خبرداد و تصریح کرد: این برنامه از فوق برنامه های اداره کل اموزش و پرورش استان اردبیل است که همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز اجرا می شود.

 

انتهای پیام/313/1/1

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.