تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-22 17:38
کد مطلب: 77484
معاون گمرک ایران گفت: معضل اصلی گمرک های ایران کمبود نیروی انسانی است که باید گامی اساسی دراین زمینه برداشته شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، علی رحیمیان ظهر امروز در بازدید از گمرک بیله‌سوار اظهار کرد: تجهیز گمرک بیله‌سوار به ایکس‌ری و ارتقای آن به اداره کل در دستور کار است.

وی افزود: یک دستگاه ایکس ری خریداری شده امسال برای گمرک بیله سوار در نظر گرفته شده است و دستور جانمایی آن از طریق مدیریت گمرک ایران موافقت اصولی شده است. 

رحیمیان گفت: جانمایی ایکس ری درگمرک بیله سوار در مرحله اجرایی و هماهنگی است و واگذاری این دستگاه  مورد موافقت قرار گرفته شده است و عملیات ساختمانی آن با پیمانکار مشاور انجام خواهد شد.

وی در خصوص ارتقاء گمرک بیله سوار به اداره کل گمرک نیز گفت: با توجه به وضعیت و حجم کاری گمرک بیله‌سوار از سال‌های گذشته پیگیری ارتقای گمرک بیله سوار در دستور کار قرار گرفته شده است و دفاعیات لازم مورد موافقت قرار گرفته تا این گمرک پتانسیل و ظرفیت‌های تبدیل به اداره کل گمرک  را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بحث کمبود نیروی انسانی از معضلات کل گمرکات است عنوان کرد: با توجه به ۲۴ ساعته شدن گمرک بیله سوار و برخی گمرکات تزریق نیرو از سایر گمرکات یا بکارگیری نیروی موقت در دستور است و همزمان با ارتقای گمرک به اداره کل نیز بحث استخدام نیرو نیز  در گمرک بیله سوار انجام خواهد شد.

معاون نیروی انسانی گمرک ایران گفت: استقرار واحد حفاظت گمرک و گارد گمرک طی دوماه اینده در اکثریت گمرکات کشور با اولویت گمرکات مرزی تشکیل خواهد شد و تجهیزات و امکانات این واحدها نیز فراهم شده است و گمرک بیله‌سوار نیز دارای واحد حفاظت گمرک خواهد بود.

رحیمیان عنوان کرد: در کنار تجهیز و توسعه عمرانی گمرک بیله‌سوار، تجهیز نرم افزاری این گمرک نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه گمرک بیله‌سوار نسبت به دیگر گمرکات کشور پیشرفت فوق‌العاده ای داشته است، گفت: تجهیز و احداث خانه‌های سازمانی برای کارکنان گمرک در اولویت است و در تلاش خواهیم بود تا مطالبات کارکنان نیز در حوزه خانه‌های سازمانی رفع و در اختیار گمرک قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/313/1/1

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.