تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-22 12:18
کد مطلب: 77471
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل گفت: مخالفت با واگذاری کشت و صنعت مغان صحیح نیست و برخی از این مخالفت ها صرفا با هدف تشویش اذهان عمومی صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، در حالی که دامنه اعتراضات عمومی در قبال معامله بزرگ واگذاری کشت و صنعت مغان در استان اردبیل هر روز گسترده می‌شود و حتی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل نیز در خطبه‎های این هفته نماز جمعه اردبیل صریحا به این موضوع تاکید داشت که این واگذاری به شرطی صحیح است که مشکل معارضین حل شود و اگر غیر از این باشد منطقه با مشکلات مواجه می‌شود، امروز معاون استاندار اردبیل در گفتگو با خبرگزاری دولتی گفت که مخالفت با واگذاری کشت و صنعت مغان سیاسی است.

بهمن حسین زاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  تصریح کرد: مخالفت با واگذاری کشت و صنعت مغان صحیح نیست و برخی از این مخالفت ها صرفا با هدف تشویش اذهان عمومی صورت گرفته است.

حسین زاده گفت: برخی‌ها از یک طرف با طرح واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان مخالفت می کنند و از طرف دیگر با برنده مزایده تعامل دارند.

به گفته وی واگذاری کشت و صنعت مغان از سال های قبل مطرح است و بدلیل نبود سرمایه گذار بخش خصوصی واگذاری آن بلاتکلیف بود که بر اساس قانون اساسی مراحل واگذاری آن انجام شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل اظهار داشت: راهکار اصلی این شرکت برای خروج از بحران واگذاری به بخش خصوصی است چرا که تاکنون زیان ده بوده است.
وی با بیان اینکه دولت نمی تواند بنگاه داری کند، افزود: واگذاری شرکت های دولتی و موسسات عمومی بر اساس اصل 44 قانون اساسی مورد تاکید دولت است و شرکت کشت و صنعت مغان هم از این قاعده مستثنی نیست.
حسین زاده بیان کرد: شرکت کشت و صنعت مغان سهمی در صادرات استان ندارد در حالی که می توانست با مدیریت بهینه سهم بزرگی در صادرات محصولات کشاورزی ، دامی و صنایع تبدیلی داشته باشد.
وی ادامه داد: مردم نگران واگذاری این شرکت نباشند و به یقین واگذاری این شرکت به بخش خصوصی توسعه اقتصادی و تولید و اشتغال را در منطقه بدنبال خواهد داشت.
پیش‎تر نمایندگان استان اردبیل نیز  واکنش های متفاوتی به روند واگذاری کشت و صنعت مغان داشتند،برخی اعلام کرده اند که در مخالفت با قیمت گذاری پایین کشت و صنعت مغان تقاضای تحقیق و تفحص را به هیئت رئیسه مجلس شواری اسلامی ارائه کرده اند!.

 این اظهارات معاون استاندار اردبیل و سیاسی خواندن مخالفت‎ها با واگذاری کشت و صنعت در حالی است که از زمان فروش و معامله سوال برانگیز شرکت کشت و صنعت مغان از سوی سازمان خصوصی سازی به یک شرکت غیرمرتبط با حوزه کشاورزی و دامپروری با تخفیف یکهزار میلیاردی از قیمت گذاری دو سال پیش که رئیس سازمان خصوصی سازی آن را یک افتخار بزرگ برای دولت و بزرگترین واگذاری سال 97 نام برد، حجم گسترده ای از اعتراضات از سوی رسانه های گروهی،شبکه های اجتماعی، نخبگان، کارشناسان به این نوع از واگذاری انجام شدو روز به روز این اعتراضات در حال افزایش است.

انتهای پیام/3131/1/3

دیدگاه‌ها

بحث برسرقیمت واگذاری که هزارمیلیاردپایین تر ازقیمت دوسال پیش ان هست نه اصل واگذاری!!!!!!!!!ایشان موضوع راپیچانده
ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.