تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-20 22:25
کد مطلب: 77450
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: برای مبارزه به احتکار نیازمند عزم جدی قوه قضائیه و تعزیرات حکومتی هستیم که چندان عمکرد خوبی از خود نشان نمی دهد و تنها تماشاگر احتکار در هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، محمد فیضی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: قوای سه گانه هرکدام نظرات مختلفی در مورد سیاست های کلان کشور دارند و این اختلاف نظرها است که باعث نشنیده شدن صدای نمایندگان در مجلس می شود.

وی با اشاره هبه اینکه فضای مجلس در حال حاضر برای تصویب لایحه خوب ارزیابی نمی شود افزود:صداوسیما بعنوان یکی از مخالفان مناطق آزاد در کشور محسوب می شود.

نماینده مردم اردبیل نیر نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار بیان کرد: لایحه منطقه آزاد تجاری استان اردبیل برای نخستین بار در مجلس گذشته رد شد و هیچ گونه تمایلی از طرف دولت برای ارائه مجدد این لایحه وجود نداشت که با تلاش مجمع نمایندگان فعلی استان و بعد از پیگیری‌های مختلف تمایل در دولت برای ارائه مجدد لایحه انجام شد.

وی گفت: تعداد مناطق آزاد تجاری در ابتدا هفت منطقه بود که بعد از اصلاح به هشت منطقه افزایش یافت و 12 منطقه ویژه که هم‌اکنون به 80 منطقه ویژه ارتقا یافته از طرف دولت برای تصویب به مجلس معرفی شد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: در لایحه نخست منطقه آزاد تجاری استان که از دولت به مجلس ارائه شده بود شهرستانهای بیله‌سوار پارس‌آباد و گرمی مورد تائید قرار گرفته بود که سعی کردیم این نقشه را اصلاح کنیم و بهمن سال گذشته پیشنهاد الحاق قسمتی از مشگین‌شهر و شهرستان نمین نیز از طرف استاندار اردبیل به این لایحه اضافه شد که این نقشه در مجلس رای نیاورد.

فیضی تصریح کرد: بعد از این موضوع قسمتی از اردبیل و منطقه ویژه اقتصادی نمین برای الحاق به نقشه لایحه منطقه آزاد تجاری استان اردبیل پیش‌بینی شد و ما نیز از این موضوع در کمیسیون اقتصادی مجلس دفاع کردیم ولی اصلا پیشنهاد الحاق نمین به لایحه منطقه آزاد تجاری مورد رای گیری قرار نگرفت و این بحث که نیمی از منطقه آزاد حذف شده است نادرست است.

وی بیان کرد: لایحه منطقه آزاد تجاری استان با این شکل در کمیسیون اقتصادی به تصویب رسید و در صورت امکان الحاق مجدد نمین به لایحه منطقه آزاد تجاری این موضوع انجام می‌شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: پیشنهاد الحاق نمین به لایحه منطقه آزاد تجاری استان اردبیل در کمیسون اقتصادی مجلس مورد رای‌گیری قرار نگرفت ولی همچنان امکان لایحه به منطقه آزاد تجاری استان وجود دارد.

فیضی افزود: در حال حاضر باید اهتمام تمام نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای سعی و تلاش به منظور تصویب لایحه منطقه آزاد تجاری استان اردبیل باشد و بعد از این موضوع نیز الحاق مناطقی دیگر به این لایحه می‌تواند انجام شود.

کل جمعیت مناطق آزاد در سطح کشور یک میلیون نفر است

فیضی با بیان اینکه کل جمعیت مناطق آزاد تجاری در سطح کشور یک میلیون نفر است تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد ایجاد منطقه آزاد تجاری را لطمه به کشور و سکویی برای واردات بی‌رویه می‌دانند که این موضوع صحت نداشته و مناطق آزاد تجاری در راستای ایجاد اشتغال و نیز توسعه استان‌های کم‌تر توسعه یافته می‌تواند نقش اساسی ایفا کند.

وی از ایجاد اشتغال بطور میانگین در سال 20 هزار شغل را در مناطق آزاد تجاری بسیار مهم و خوشبینانه توصیف کرد وافزود: معافیت مالیاتی یکی از دلایل سرمایه گذاری در این مناطق آزاد خواهد بود. 

بهنام جو استاندار اردبیل در عزل و نصب ها همچون روحانی عمل می کند

فیضی نماینده اردبیل نیر نمین و سرعین در نشست خبری خود با خبر نگاران اذعان داشت: استاندار اردبیل در عزل و نصب ها با مهار افراطیون، همچون رئیس جمهور عمل می کند.

وی از عملکرد خوب و قابل قبول استاندار اردبیل بیان کرد وکفت: از نظر عملکردی بهنام جو جزء استانداران فعال استان اردبیل تا کنون بوده است و دواندگی این استاندار فعال قابل تقدیر است.

دفاع از حق‌آبه ارس ادامه خواهد داشت

وی در خصوص سفر اخیر وزیر نیرو ب استان اردبیل بیان کرد: مصوبه غیرکارشناسی و غیرعلمی در خصوص تعیین سهم حق‌آبه ارس در بین سه استان آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل در سال ۹۲ وجود دارد که این مصوبه از نظر ما کاملا غیرقانونی و خلاف حق طبیعی استان است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما قدمی از حق‌آبه ارس عقب‌نشینی نخواهیم کرد و این مساله برای استان ما به ویژه منطقه مغان مساله‌ای حیاتی و جدی است.

انتهای پیام/313/1/1

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.