تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-20 13:57
کد مطلب: 77447
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری اردبیل:
دوره آموزشی آتش نشانی برای داوطلبان زن و مرد برگزار می‎شود
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل از برگزاری دوره های رایگان آموزشی آتش نشانی برای داوطلبان زن و مرد در اردبیل خبر داد.

محمودرضا یعقوبی امروز در گفتگو با خبرنگار سبلان‌ما، تصریح کرد: با توجه به ضرورت آموزش شهروندی و بحث پیشگیری از حوادث برای کاهش خسارات جانی و مالی ضروری است شهروندان با دوره های آموزشی سطح آگاهی خود را در هنگام وقوع حوادث ارتقا دهند.

وی گفت: در راستای افزایش و ارتقا آگاهی شهروندان اداره آموزش و پیشگیری سازمان آتش نشانی بنا به رسالت ذاتی خود اقدام به تدوین برنامه های بلند مدت در این زمینه کرده و اجرا می کند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل افزود: این سازمان همه ساله اقدام به برگزاری دوره های آموزش آتش نشانی ویژه داوطلبان می نماید که امسال نیز از ابتدای تابستان این آموزش ها آغاز شده و در طول سال نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

یعقوبی با بیان این که برنامه ریزی این آموزش ها برای دوره های 10 روزه و در قالب گروه های 30 نفره انجام گرفته است گفت: طی روزهای اخیر نیز دوره های آموزش مخصوث داوطلبانب که برای این امر ثبت نام کرده بودند در دو بخش آقایان و خانم ها و بصورت تئوری و عملی در محل ایستگاههای شماره 3 و 4 سازمان آتش نشانی زیر نظر کارشناسان آموزش سازمان برگزار شد .

وی عنوان کرد : مبانی حریق، ایمنی در خانه، اصول پیشگیری از حریق و حوادث، کمکهای اولیه و حمل مصدوم ، نحوه کار کردن با خاموش کننده های دستی، آشنایی با پمپ های آتش نشانی و آبرسانی از جمله عناوین آموزشی این دوره ها است که با صرف 24 ساعت زمان طی 10 روز بصورت تئوری و عملی به داوطلبان آموزش داده می شود .

مدیر عامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل افزود: در پایان این دوره ها، پس از برگزاری آزمون ، گواهی معتبری با عنوان " گواهی آتش نشان داوطلب " به شرکت کنندگان اعطا شده و این داوطلبان بعنوان آتش نشان افتخاری با سازمان تعامل خواهند داشت .

یعقوبی در خصوص اعلام نحوه ثبت نام داوطلبان بیان کرد: شرکت در این دوره ها کاملاً رایگان بوده و آقایان و بانوان بالای 18 سال که علاقه مند به گذراندن این دوره های آموزشی هستند، می توانند با مراجعه به اداره آموزش و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل واقع در میدان بعثت ، جنب بازار آهن فروشان و ارائه مدارکی مانند عکس ، کپی آخرین مدرک تحصیلی و تکمیل فرم مربوطه ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند .

وی تاکید کرد: اعتقاد ما در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل بر این است که آموزش صحیح و نظام مند به اقشار مختلف مردم موجب پیشگیری از حوادث و در نتیجه کاهش خسارات جانی و مالی شهروندان گرامی خواهد بود

انتهای پیام/313/1ش

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.