تازه ها

1392-02-10 11:34
کد مطلب: 7744
معاون سابق رئیس جمهور در دولت هشتم گفت: تقاضا و خواهش برای حضور خاتمی در انتخابات پیش‌رو بسیار زیاد است و تصور من این است که حداقل تا پایان هفته خاتمی نظر نهایی‌اش را برای آمدن یا نیامدن اعلام کند.

به گزارش سبلانه، متن ذیل گفت‌وگوی خبرگزاری فارس با محسن مهرعلیزاده یکی از نامزد‌های احتمالی انتخابات 92 و از فعالان جریان اصلاح‌طلبی است که در جریان سفر وی به اردبیل صورت گرفته است.
علیزاده در این گفت‌وگو به تمجید و ستایش از محمد خاتمی پرداخته و به گونه‌ای سعی داشته است تا القا کند که امروز جامعه در انتظار حضور خاتمی است و نظام نیز وی را فرزند خود می‌داند!
این گفته‌های در حالی صورت می‌گیرد که مردم در حماسه 9 دی 88 اعلام کرده‌اند که خاتمی را از سران فتنه می‌دانند.
مطمئنا آقای علیزاده نیز خوب می‌دانند که نظام هیچ وقت نمی‌تواند به فردی اطمینان کند که مرتکب جرم بزرگ در فتنه 88 شده است . جالب اینجاست که هنوز هم خاتمی یک عذرخواهی خشک و خالی برای به چالش کشیدن نظام طی 8 ماه 88 نکرده است.
با این حال فارس این مصاحبه را برای آشنایی مخاطبان خود با نظرات و دیدگاه‌های نیروهای جریان اصلاح‌طلبی منتشر می‌نماید.
محسن مهر‌علیزاده در سفر به اردبیل در گفت‌و گوی اختصاصی با خبرنگار فارس در اردبیل در خصوص مساله آمدن یا نیامدن خاتمی به صحنه انتخابات اظهار داشت: تصور ما این است که حداقل تا پایان هفته نظر قطعی اعلام شود و بر اساس آن فرد مورد نظر از سوی خاتمی انتخاب شده یا شخصاً‌ خود او در انتخابات حاضر خواهد شد.
مهر‌علیزاده گفت: اگر شرایط طوری باشد که به هر دلیلی نتواند، در آن صورت یکی از گزینه‌های دیگر که اجماع روی آن زیاد بود وارد انتخابات خواهد شد.
وی در خصوص کاندیداتوری خودش نیز عنوان کرد: اگر خاتمی نیامد و اجماع بر این بود که بنده در انتخابات حاضر شوم، حتماً می‌آیم.
حماسه سیاسی با شعور و آگاهی برتر اتفاق می‌افتد
رئیس سابق سازمان تربیت بدنی بیان داشت: فاصله زیادی با زمان انتخابات نداریم و تعداد کاندیداها در جبهه اصولگرایی نیز تکثر دارد ولی هنوز فضای انتخابات آن‌گونه که باید گرم باشد گرم و داغ نشده است.
مهر‌علیزاده افزود: همه باید تلاش کنیم تا در زمان باقیمانده شرایط به گونه‌ای به وجود آید تا توقع مقام معظم رهبری مبنی بر خلق حماسه سیاسی جامه عمل برآورده شود.
وی تصریح کرد: قطعاً حماسه سیاسی تنها یک شعار نیست بلکه مصلحت عمومی جامعه است و با مشارکت بالای مردم تحقق می‌یابد و در سایه حضور مردم است که حماسه سیاسی خلق شده و به معنای واقعی تحقق پیدا می‌کند.
کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری مصداق‌های خلق این حماسه را استفاده از حق انتخاب کردن، حق انتخاب شدن، استقرار دموکراسی و حاکمیت قانون، عقل و منطق در جامعه توصیف کرد و ادامه داد: بنده به عنوان فعال سیاسی از مردم خواهش می‌کنم با شعور و آگاهی که دارند با دقت و درایت کامل در مسیر تحقق مطالبات خود و تعیین سرنوشت واقعی در انتخابات پیش‌رو مشارکت کنند.
مهر‌علیزاده گفت: این حضور دارای ارزش و جایگاه برتر است و به معنای استقرار دموکراسی و برنامه‌ریزی همراه با عقل و عقلانیت است.
وی مدعی شد: خاتمی با اقبالی که مردم از او دارند و خاطره خوشی که مردم از دوران خاتمی مبنی بر آرامش و امنیت و رشد اقتصادی دارند به وی رای داده و وی نیز با یک اختلاف زیاد با رقبا پیروز انتخابات خواهد شد.
این فعال سیاسی تاکید کرد: اگر در خرداد ماه 76 مردم با شور به خاتمی رای دادند این شور در سال 80 بیشتر به شعور تبدیل شد و در انتخابات پیش‌رو این شعور به 100 درصد می‌رسد.
مهر‌علیزاده مدعی شد: با این شعور 100 درصدی مردم طالب حضور خاتمی هستند و واقعیت این است که رقبای خاتمی در جبهه مقابل این نگرانی را دارند که به هر شیوه ممکن مانع حضور وی شوند در حالی که خاتمی با یک فاصله زیاد و اختلاف بالا قطعاً رقبایش را شکست می‌دهد.
وی خواسته مردم را تداوم فضای آرامش و ثبات برقرار شده در دوران خاتمی اعلام کرد و به خبرنگار فارس در اردبیل ابراز داشت: مردم امیدوارند این دوران را دوباره تجربه کنند.
 
محسن مهر‌علیزاده در بخش دیگری از گفت‌وگوی اختصاصی خود با فارس افزود: ما در کشور عادت کردیم وقتی سوء استفاده‌ای صورت می‌گیرد به جای اقدام به موقع منتظر اثر تبلیغاتی آن هستیم تا بعد از اینکه کار از کار گذشت دست به کار شویم در حالی که باید قبل از وقوع حادثه‌ای از آن پیشگیری کرد.
 
عضو کابینه دولت خاتمی اظهار داشت: البته من اظهارنظری در این زمینه نمی‌کنم چون خودم شخصاً پایشی در این زمینه نداشته‌ام اما به هر حال مسئولان باید دقیق این مسائل را رصد کنند و جلوی بی‌قانونی‌هایی را بگیرند.
 
مهر‌علیزاده در پاسخ به سئوالی در خصوص رد صلاحیت خاتمی یادآور شد: خاتمی هرگز نگفته رد صلاحیت می‌شوم اما برخی‌ها شیطنت کرده و چنین حرف‌هایی را به زبان می‌آورند.
 
وی گفت: خاتمی شخصیت‌اش اجل از این سخنان و حرف‌هاست و ما از نزدیک شاهد هستیم عقیده خاصی به نظام جمهوری اسلامی ایران و تعامل مثبتی با رهبری فرزانه انقلاب دارد.
 
این فعال سیاسی بیان کرد: در هشت سال حتی یکبار خارج از قانون و رابطه صحیح تعریف شده ریاست جمهوری، کار خلاف انجام نداده و افزون بر آن رعایت دقیق قوانین و ارتباط حقوقی بین دو جایگاه ریاست جمهوری و رهبری فرزانه انقلاب را مدنظر قرار داده است.
 
مهر‌علیزاده خاطرنشان کرد: خاتمی منصوب به خانواده بزرگ و روحانی اصیلی است و اصالت خانوادگی، ادب، محبت و صفای او اجازه نمی‌دهد در خصوص یک جایگاه بزرگ‌تر حتی فکر منفی داشته باشد.
 
وی گفت: نظام اسلامی با تمام ابعاد در خصوص وی هرگز چنین کاری نمی‌کند و حتی بنده نمی‌خواهم اسم چنین اقدامی را بر زبان بیاورم چرا که حیف است سرمایه‌های نظام که دارای احترام و تکریم هستند اینگونه از دایره نظام رانده شوند.
 
این اصلاح‌طلب ادامه داد: آنچه که در این بین مشهود است اینکه به هر حال عده‌ای که در مقاطع مختلف به صورت‌های گوناگون رقابت سیاسی و اخلاق این حوزه را زیر سئوال برده‌اند و موجب آزار و اذیت شده‌اند سبب شود که خاتمی از برخی رفتارها و اقدامات ناراحت بوده و ابا داشته باشد وگرنه اصلاً موضوع رد صلاحیت به تصور ما نیز خطور نکرده است.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.