تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-17 17:42
کد مطلب: 77411
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل:
اینترنت پرسرعت اینبار در روستاهای اردبیل
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل گفت: اینترنت پرسرعت ۴G به ۵۲۸ روستا تا پایان سال جاری در سطح استان اردبیل واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، آرام حلیم ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزیهای صورت گرفته تا پایان سال جاری 528 روستای استان اینترنت پرسرعت خواهند داشت که در این زمینه نیازسنجی‌های لازم انجام شده است و روستاهای استان نیز در اولویت‌بندی قرار گرفتند تا بتوانیم جمعیت بیشتری از روستاییان استان را تحت پوشش اینترنت نسل چهار قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه تجهیز روستاها به اینترنت پرسرعت می‌تواند در بسیاری از موارد از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کند، افزود: باتوجه به این هم‌اکنون عصر ارتباطات و اطلاعات می‌باشد کسب و کار اینترنتی رونق بسیاری در کشور و به تبع در استان اردبیل یافته است که در این راستا می‌توان با تجهیز روستاها با اینترنت پرسرعت از ایده جوانان خلاق این مناطق در راستای اشتغال و پایداری آن استفاده کرد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل تصریح کرد: با واگذاری اینترنت پرسرعت به روستاها می‌توان به جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، رونق کسب و کار، معرفی تولیدات کشاورزی، صنایع دستی و مناطق گردشگری اقدام نمود که در این زمینه نیز باید سرمایه‌گذاری‌هایی در سطح استان صورت بگیرد.

حلیم اظهار کرد: رونق فضای کسب و کار در روستاها و مناطق کم‌برخوردار در سطح استان می‌تواند نتیجه مثبتی از قبیل معرفی جاذبه‌های گردشگری و تولیدات روستاییان داشته باشد که به دنبال این مهم اشتغال پایدار نیز ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: طی هماهنگی با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به زودی نشستی با دهیاران مناطق نمونه گردشگری برگزار می‌شود تا از آخرین وضعیت پوشش اینترنت در آن مناطق و همچنین رفع مشکلات و بهبود وضعیت اینترنت جهت رفاه حال گردشگران اطلاع و اقدام شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل گفت: اینترنت پر سرعت 4G به 528 روستا تا پایان سالجاری در سطح استان اردبیل واگذار می‌شود.

 

انتهای پیام/۳۱۳/۱/۱

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.