تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-13 11:25
کد مطلب: 77330
رئیس پلیس راه استان اردبیل چند عامل مهم را علت بروز بیشترین تصادفات در جاده های شمالی استان اردبیل بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، در کمتر از چند روز  10 نفر در جاده های استان اردبیل جان باختند که 6 تن از قربانیان این سوانح رانندگی مربوط به جاده‌های شمالی این استان بود، آنچه از شواهد امر پیداست اینکه همچنان بحث زیرساخت های جاده ای این استان با مشکلاتی روبرو است.

خطای انسانی، جاده و نقص فنی خودرو از عوامل بروز تصادفات است که البته به گفته سرهنگ حجت فتاحی رئیس پلیس راه استان اردبیل عامل انسانی بیشترین علل بروز تصادفات است اما دو عامل جاده و نقص فنی خودرو نیز در بروز برخی تصادفات نقش دارد که دستگاه ها و سازمان ها متولی آن هستند.

بر این اساس به جهت اهمیت موضوع ایمنی جاده ضروری است تا دستگاه های دخیل در بحث ایمنی ضرورت امر را درک کرده و در این راه با جدیت وارد عمل شوند اما آنچه که از شواهد امر برمی آید هنوز قصوری در این روند وجود دارد.

رئیس پلیس راه استان اردبیل با اشاره به قصور و یا کم کاری بعضی دستگاه ها در بروز تصادفات جاده ای گفته است: به عنوان مثال در حادثه اخیر که شامگاه روز جمعه ۱۲ مردادماه جاری در محور پارس آباد به مشگین شهر رخ داد و منجر به کشته شدن سه نفر شد،اداره راه شهرستان پارس آباد به علت عدم اجرای مصوبات شورای ترافیک استان در بحث تامین ایمنی و آرام سازی جریان ترافیک ۵۰ درصد مقصر شناخته شد.

فتاحی کم عرض بودن جاده های شمالی استان اردبیل، عدم وجود سیستم روشنایی مناسب، وجود نقاط حادثه خیر، خط کشی نامناسب و... را از جمله ایرادات در بحث ایمنی جاده های شمال این استان برشمرد و تصریح کرد که بخش عمده ای از این مشکلات به دستگاه های دخیل مرتبط است.

وی با تاکید بر ارتقا ایمنی جاده ای در استان اردبیل تاکید دارد:  دستگاه ها و سازمان های متولی باید پای کار آمده و با اقدامات عملی برای ارتقا ایمنی جاده ای موجب کاهش تصادفات و تلفات شوند.

 به گفته رئیس پلیس راه استان اردبیل علاوه بر خطای انسانی، در بحث ایمنی و فنی جاده های مناطق  شمال استان اردبیل مشکلاتی وجود دارد که همین امر موجب شده حتی کوچکترین تخلف رانندگی به حوادث خونین منتهی شود.

قصور در ایمنی جاده ای در شرایطی است که  براساس تبصره سه ماده ۱۴ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، اگر سازمان ها و دستگاه های دخیل در بحث ایمنی و یا سایر وظایف محوله قصور کرده و در وقوع تصادفات نقش داشته باشند، حتما در علت تامه تصادفات دخیل خواهند بود و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/313/1/3

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.