تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-29 16:13
کد مطلب: 77095
امام جمعه اصلاندوز گفت: اصراف باعث بی ارزش شدن انسان و در مقابل آن قناعت باعث افزایش عزت انسان در جامعه می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه مسجد جامع اصلاندوز، ضمن اشاره به سخنان و شیوه زندگی ائمه معصومین علیهم السلام و پیامبران در رابطه با قناعت گفت: اصراف و قناعت رابطه متقابل دارند،اصراف در همه چیز وجود دارد و انسان باید در همه چیز قناعت کند و مصرف آب و برق در این روزهای بحرانی آب و برق یکی از قناعت های مهمی است که خداوند در قرآن به آن بارها توصیه و اشاره کرده است.

وی در ادامه گفت: هر چیزی که از حالت تعادل خارج شود در مصرف آن اصراف می شود، و این امر باید در جامعه فرهنگ سازی شود تا شاهد اصراف و زیاده روی در مصرف نباشیم.

وی در ادامه ضمن اشاره به آیات قرآنی در مورد اصراف گفت:
متاسفانه امروزه مصرف مردم از منابع گاز و دیگر سوخت ها در منطقه خیلی زیاد به چشم می خورد و اگر نتوانیم در مصرف خود صرفه جویی را رعایت کنیم بزودی با مشکل بزرگی مواجه خواهیم شد.

امام جمعه اصلاندوز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: مسئولان باید با مردم صادقانه برخورد کنند و در مقابل دشمنان شجاعانه و با غیرت عمل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین اسدزاده با تبریک دهه کرامت و ولادت با سعادت امام رضا(ع) به شیوه زندگانی آن امام همام اشاره کردو افزود: ائمه معصومین علیهم السلام بهترین الگوی جامعه بشریت در جامعه کنونی است چرا که انسان ها روز به روز رو به گمراهی و تاریکی حرکت می کنند و از انسانیت و ساده زیستی دور می شوند.

امام جمعه اصلاندوز در پایان از کمک خیرین مدرسه ساز در امر مدرسه سازی قدردانی کرد و گفت : خیران با چنین اعمال شایسته و حرکت خداپسندانه بهترین اعمال زندگانی را در دنیا و آخرت برای خود رقم می زنند و مردم باید از این خیران گرانقدر الگو بگیرند.

 

انتهای پیام/۳۱۳/۱/۶

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.