تازه ها

پربیننده ترین

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل :
6 هزار نفر اردبیلی به نهضت حفظ قرآن کریم پیوستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت : در حال حاضر 6 هزار نفر به نهضت حفظ قرآن کریم در اردبیل پیوسته‌اند و مشغول حفظ و یادگیری آیات الهی هستند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سید ناصر اسحاقی بعد از ظهر امروز در مراسم تجلیل از حافظان قرآن کریم ویژه دختران در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر 6 هزار نفر به نهضت حفظ قرآن کریم در اردبیل پیوسته‌اند و مشغول حفظ و یادگیری آیات الهی هستند که این موضوع برای ما یک افتخار بزرگ است که بتوانیم در توسعه فرهنگ قرآنی در استان موفق عمل کنیم.

وی با اشاره به این که تجلیل و تکریم از حافظان قرآن کریم جزو برنامه‌های اولویت دار در استان است، افزود: در این زمینه از متولیان و مسئولان ذی‌ربط انتظار داریم تا در ایام مرتبط همچون آغاز دهه کرامت برگزاری این برنامه ها را در استان تداوم بخشند تا به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ضمن اشاره به این که در حال حاضر 300 نفر نیز در حال یادگیری و حفظ قرآن کریم هستند، گفت: با مشارکت سازمان های مردم نهاد اجرای این برنامه ها به شکل مضاعف و گسترده شکل می گیرد که در این زمینه نیازمند برنامه ریزی های منسجم و هدفمند هستیم.

اسحاقی تصریح کرد: تدارک و تدوین برنامه‌های لازم با هدف تقویت نهضت قرآن کریم با بهره‌گیری از نظرات کارشناسانه و تخصصی هم اکنون در دستور کار قرار گرفته که به همین منظور انتظار ما از خانواده ها این است که در ترغیب و تشویق فرزندانشان برای حفظ و آموزش قرآن تلاش کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: ترویج فرهنگ قرآنی تنها راهکار غلبه بر مشکلات فرهنگی است که در این زمینه دستگاه‌های مربوطه رسالتی خطیر و حساس بر عهده دارند.

وی اظهار کرد: باید تشویق و ترغیب نوجوانان و جوانان به سمت انس با قرآن و حضور در مساجد به گونه ای باشد که بتوانیم جامع را به سمت سلامت و تعالی پیش ببریم و در این زمینه به تمامی اهداف خود در این راستا دست یابیم که این مسئله نیازمند حمایت همه جانبه است.

 

انتهای پیام/3135

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.