تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-27 15:20
کد مطلب: 77068
کلافگی و ناراحتی اردبیلی‎ها ازخاموشی مکرر برق؛
انگشتان علیرضای5 ساله قطع شد+تصاویر
علیرضای 5 ساله کنجکاو دید که دیگر دستگاه کار نمی‎کند و پدر و مادر هم نیستند، به دستگاه علف خردکنی نزدیک و با آن مشغول بازی شد؛ داشت بازی می کرد که به ناگاه دستانش را در بین دستگاه دید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، این روزها خاموشی‎های مکرر و بعضا اعلام نشده برق در تابستان داغ سبب برخی اختلال‎ها در زندگی‎ها شده است از گیرکردن های اجباری در پشت چراغ قرمز و آسانسورها، خسارت دیدن لوازم برقی و تلف شدن مرغ ها در سالن های مرغداری گرفته تا تعطیلی ناخاسته و ضرر مالی شرکت های تولیدی؛ البته در بین  وقوع برخی حوادث دردآور جانی را هم می توان به لیست  این اختلالات اضافه کرد؛ از جمله حادثه ای که برای علیرضای پنج ساله  و در یک  بعد از ظهر در روستای وکیل آباد سردابه اردبیل رخ داد .

روز پنجشنبه بود و حوالی ساعت یک بعد از ظهر؛ والدین علیرضا مشغول خرد کردن علف با دستگاه علوفه بودند که به طور ناگهانی برق رفت، علیرضای 5 ساله  کنجکاو  دید که  دیگر دستگاه کار نمیکند و پدر و مادر هم نیستند، به دستگاه علف خردکنی نزدیک شد و با آن مشغول بازی شد، داشت بازی می کرد که به ناگاه دستانش را در بین دستگاه دید. 

 یکی از بستگان علی رضا می‎گوید: علی رضا این روزها سخت درد می کشد و ناراحت است او نمی داند که دستگاه خاموش چرا یکهویی هیولا شدو دستانش را خورد .

پدر علیرضا با بغض می‎گوید: از  انگشتان قطع شده علی رضا دو انگشتش سیاه و باید قطع شود .

 علی رضا پنج ساله که برای پیوند انگشت به تبریز اعزام شده است این تابستان داغ ، خاموشی برق و قطعی 2 انگشتش را همیشه به یاد خواهد داشت.

گرچه وضعیت برق در شرایط بحرانی قرار دارد، اما مردم انتظاردارند در این روزهای  گرم که دمای هوا در برخی از شهرهای استان سردسیر اردبیل به بالای 40 درجه می رسد، مسئولان چاره‌ای  اساسی بیندیشند و مردم بیش از این از قطعی برق رنج نبرند.

این روزها قطعی مکرر برق که با بی‌برنامگی‌ها نیز همراه است روندکار و زندگی مردم را مختل کرده و سبب نارضایتی و کلافگی مردم استان اردبیل بویژه در روستاها مختلف شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان، مصرف برق امسال در زمان اوج بار در استان اردبیل به 400 مگاوات رسید که 15 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

انتهای پیام8/3133

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.