تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-26 16:35
کد مطلب: 77062
مدیر کل آموزش و پروش استان اردبیل گفت: در سطح استان اردبیل سه هزار و 344 واحد آموزشی در قالب 12 هزار و 236 کلاس درس فعالیت می‌کنند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،احمد ناصری پیش از ظهر امروز در گردهمایی معاونان آموزش متوسطه استان‌های کشور در خانه معلم اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر در سطح استان اردبیل سه هزار و 344 واحد آموزشی در قالب 12 هزار و 236 کلاس درس فعالیت می‌کنند که از این تعداد 985 واحد آموزشی متعلق به بخش غیردولتی است.

وی با اشاره به تحصیل 233 هزار دانش‌آموز در مراکز آموزشی در سطح استان اردبیل بیان کرد: در سال تحصیلی جدید ما کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی نخواهیم داشت و دغدغه چندانی در این حوزه در سطح استان وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل 52 درصد از دانش‌آموزان را پسر و 48 درصد را دختر برشمرد و بیان کرد: در حال حاضر آمار دانش‌آموزانی که در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند در اردبیل نسبت به میانگین کشوری بالاتر است به طوری که این میزان در کشور 11 درصد ولی در استان اردبیل بیش از 17 درصد است.

ناصری با اشاره به رتبه 13 کشوری استان اردبیل در زمینه فضای آموزشی به نسبت دانش‌آموزان گفت: در زمینه پراکندگی مدارس در روستاها ما توانسته‌ایم اقدامات خوبی انجام دهیم به طوری که در حال حاضر 221 مدرسه با کمتر از پنج نفر دانش‌‌‌آموز در سطح روستاهای استان فعال است.

وی از ساماندهی کامل فضا و منابع انسانی تا آغاز سال تحصیلی برای استقرار پایه دوازدهم خبر داد و افزود: در زمینه هدایت تحصیلی نیز مشکلات و حواشی که در سال‌های گذشته در این زمینه وجود داشته برطرف شده فرم‌های هدایت تحصیلی در بین دانش‌آموزان پایه دهم توزیع شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اجرای طرح تعالی مدیریت در 411 مدرسه استان اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر 18 هزار و 447 نفر نیروی رسمی، پیمانی و حق‌التدریس در آموزش و پرورش استان مشغول به کار هستند که بر اثر بازنشستگی یک هزار و 200 نفر از این افراد از چرخه فعالیت در این حوزه خارج شده و سبب بالا رفتن موج بازنشستگی در آموزش و پرورش شده است.

 

انتهای پیام/3135

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.