تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-23 11:39
کد مطلب: 77000
استاندار اردبیل از اشتغال 700 نفر درحوزه تولید فرش دستباف در شهرستان های خلخال و کوثر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اکبر بهنام جو صبح امروز در جریان سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستانهای کوثر و خلخال گفت: از آنجا که  تعهد ۲۰ هزار شغل در اردبیل تا پایان سال مطرح است از این تعداد 700 نفر در حوزه فرش بافی در شهرستان های خلخال و کوثر مشغول به فعالیت و سرمایه گذاران این رسته حمایت می شوند.

وی با اشاره به اینکه فعالان فرش بافی عموما بومی هستند افزود: فرش بافان پس از فراگیری آموزش های لازم در زمینه فرش بافی و یادگیری و مطالعه نقشه های مورد نظر و تجهیز کارگاه ها فعالیت خود را آغاز می کنند.

استاندار اردبیل از امضای تفاهم نامه ای بین سرمایه گذار فرش آذرخش و استانداری خبر داد و عنوان کرد: در راستای ایجاد اشتغال پایدار روستایی تفاهم نامه ای بین سرمایه گذار فرش آذرخش و استانداری امضا شده که این سرمایه گذار فعالیت خود را قبل از شروع عملیات ساختمانی آغاز می کند.

وی تصریح کرد: در طرح اشتغال پایدار روستاهایی بر روی کالاهای صادراتی تاکید شده و فرش آذرخش از جمله واحدهای تولیدی صادرات محور است.

بهنام جو عنوان کرد: ثبت نام و تنظیم مدارک علاقه مند در این رشته توسط فرمانداری های خلخال و کوثر انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه سالن های بلا استفاده توسط اداره کل ورزش و جوانان به صورت استجاری در اختیار این سرمایه گذار قرار گرفت، گفت: در حال حاضر بیش از 100 نفر در این سالن ها آموزش می بینند.

استاندار اردبیل افزود: بیمه و حقوق کارگران فرش بافی طبق قانون کار محاسبه می شود و طی دیدار با از وزیر کار و رفاه اجتماعی خواستار افزایش ردیف بیمه فرش بافان شدیم تا باعث ایجاد انگیزه بیشتر در بین فعالان این صنف باشیم.

وی همچنین از احداث کارگاه روغن کشی و گونی بافی توسط این سرمایه گذار خبر داد و گفت: با مطالعه طرح و صدور مجوزهای لازم این مجموعه نیز حمایت دستگاه های اجرایی مواجه می شود.

انتهای پیام/3132

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.