تازه ها

پربیننده ترین

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تنها با پرداخت انواع تسهیلات نمی توانیم اشتغالزایی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، علی ربیعی عصر دیروز در سفر به استان اردبیل و شهرستان خلخال و کوثر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به تنهایی زمینه اشتغال را فراهم نمی کند اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال باید بستر و زمینه کسب و کار فراهم شود و این امر در راستای پیاده سازی سیاست های اشتغال محقق می شود.

وی مهارت‌آموزی، بازاریابی و صادرات خارجی را از عوامل و زنجیره مهم اشتغال دانست و تصریح کرد: باید عوامل و زنجیره های مهم اشتغال تقویت شوند و بدون توجه به این زنجیره نمی توانیم شاهد سیاست های اشتغال موفقی باشبم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما بجای سیاست تولید بدون در نظر گرفتن عوامل آن، به اعمال سیاست های اشتغال در کشور نیاز داریم و امروز برای اشتغالزایی با این نگرش وارد شده ایم.

وی با بیان اینکه هدف از ارائه تسهیلات فراگیر و اشتغال روستایی توزیع پول دربین روستاها نیست عنوان کرد: دولت با ارائه تسهیلات به دنبال توزیع پول برای ایجاد اشتغال نیست بلکه هدف تامین منابع و زیرساخت های لازم برای اشتغال است.

ربیعی افزود: افزایش مهارت نیروی کار در مناطق محروم و روستایی در برنامه های توسعه ای اشتغال روستایی قرار دارد که در این راستا توجه به اشتغال مولد با شکل گیری بازار عرضه امری ضروری است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی و توانمندسازی روستای پیشرو و پیشتاز در حوزه اشتغال را یکی از برمامه های این سیاستگذاری عنوان کرد و گفت: تاکنون یک هزار روستا شناسایی شده است و برنامه های مد نظر در 500 روستا به صورت پایلوت در حال اجراست.

وی عنوان کرد: در راستای اقتصادی روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان طرح های حمایت از زنجیره اشتغال روستایی اجرا می شوند که تمامی این اقدامات در ایجاد اشتغال در بخش های گردشگری، خدمات و کشاورزی صورت می گیرد

ربیعی تنوع رشته‌های اشتغال روستایی را یکی از ویژگی های اشتغالزایی در این مناطق برشمرد و گفت: امروز شاهد هستیم که در بیشتر استان های کشور رشته های متنوعی آغاز بکار کرده و توانسته در بحث توسعه اشتغالزایی به موفقیت هایی دست یابد.

انتهای پیام/3132

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.