تازه ها

1397-04-21 12:19
کد مطلب: 76975
وزیر نیرو گفت: در سفر دو روزه خود به استان اردبیل از هفت پروژه در حال اجرای صنعت و برق بازرسی کرده و از نزدیک در جریان روند احداث این پروژه‌ها قرار خواهیم گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، رضا اردکانیان امروز در جریان بازدید از پایاب سد خداآفرین گفت: وزارت نیرو در عین وجود مشکلات و کمبودها در اعتبارات خوشبختانه توانسته به برکت انقلاب و خون شهیدان دستاوردهای مهمی در صنعت آب و برق کشور به دست آورده که در سطح منطقه بی‌نظیر است.

وی گفت: در سفر دو روزه خوه به استان اردبیل از هفت پروژه در حال اجرای صنعت و برق بازرسی کرده و از نزدیک در جریان روند احداث این پروژه‌ها قرار گرفته و سعی خواهیم کرد که در این بازدید مشکلات را احصا و  برای حل آن‌ها تلاش کنیم.

وزیر نیرو گفت: این پروژه‌ها شامل سد و شبکه خداآفرین بهسازی شبکه مغان، سد عمارت، سد احمدبیگلو، سد گیوی، تصفیه خانه فاضلاب نیر و مراسم افتتاح پست 230 کیلوولت برق در نصیرلو گرمی است.

اردکانیان تصریح کرد: 5 هزار و 700 میلیارد تومان معادل 4 هزار و 600 میلیون یورو در پروژه‌های صنعت آب و برق اردبیل هزینه و یا برای تکمیل پروژه‌ها هزینه خواهد شد که با به بهره‌برداری از این پروژه‌ها تحولات عظیمی در صنعت آب و برق و کشاورزی منطقه رخ می‌دهد.

وی بیان کرد: افتتاح پست 230 کیلوولت برق نصیرلوی گرمی نیز به منظور تقویت شبکه انتقال، کاهش خاموشی‌های منطقه، ایجاد زیرساخت به منظور پاسخگویی نیازهای جدید کشاورزی و صنعتی پروژه‌های این حوزه تا 50 درصد در استان اردبیل افزایش خواهد یافت و نیز کاهش تلفات شبکه فوق به انجام رسیده است.

انتهای پیام/3133

 

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.