تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-20 23:57
کد مطلب: 76970
دبیرموسسه آستان قدس رضوی استان اردبیل گفت: همزمان با آغاز دهه کرامت ۲۷ تیر با ورود کاروان زیر سایه خورشید به اردبیل برنامه های این دهه مبارک در استان اردبیل آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سیدمحمد راست منش عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در مهدیه اردبیل اظهارداشت: یازدهمین دوره جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید همزمان با سراسر کشور در ۹ شهرستان اردبیل برگزار می شود.

راست منش از همکاری ۲ هزار تشکل از برگزاری جشن های مردمی زیر سایه خورشید در کشور خبردادوافزود: ۸۰ درصد هزینه برگزاری این جشن ها مردمی است و مردم بصورت خودجوش با جمع آوری هزینه های خود در طول سال این برنامه ها را در دهه کرامت برگزار می کنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد جغرافیای کشور از حضور خادمین آستان قدس رضوی و زیارت پرچم متبرک بارگاه رضوی بهره مند می شوند افزود: در استان اردبیل بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه متنوع و در ۹ شهرستان اردبیل، مشگین شهر، پارس آباد، بیله سوار، گرمی، نیر،نمین، سرعین، کوثر و خلخال برگزار می شود.

دبیر موسسه آستان قدس رضوی افزود: دیدار خادمین حرم با مسئولان استانی، عالمان، روحانیون، جاروکشی مزارشهدا با آداب ویژه آستان قدس رضوی بصورت نمادین، حضورت در هیئت جوانان ، میعادگاه عاشقان در مهدیه اردبیل روز ولادت، بازدید و دیدار با بیماران بیمارستان ها، بهزیستی، خانواده های نیازمند، کشاورزان از جمله برنامه های مهم حضور خادمین حرم مطهر رضوی در دهه کرامت خواهد بود.

راست منش از جذب ۲ هزار نفر خادم یار در استان اردبیل خبرداد و افزود: بیشتر این خادم یاران از قشر نوجوان و جوان به عنوان خادمین افتخاری حرم مطهر رضوی خواهد بود که در هر ماه به مدت ۲۴ ساعت خادمی بخشی از حرم مطهر رضوی را برعهده خواهند داشت.

وی بیان کرد: ۱۰ برنامه ویژه بانوان داریم که یکی از این برنامه های مهم ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است که در شهرستان مشگین شهر ۲۰۰ چادر ملی به بانوان جوان اهدا می شود.

راست منش گفت: بمناسبت چله انقلاب اسلامی ، چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ده ها ویژه برنامه با حضور کاروان زیرسایه خورشید در سطح استان برگزار می شود.

دبیر موسسه آستان قدس رضوی عنوان کرد: در سالروز ولادت با سعادت هشتمین اخترتابناک امامت و ولایت خادم حرم رضوی به همراه پرچم متبرک بارگاه شمس الشموس حضرت علی بن موسی الرضا (ع) میهمان مردم حسینی و ولایتمدار اردبیل خواهند بود.

 

انتهای پیام/۳۱۳/۱/۸

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.