تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-19 19:40
کد مطلب: 76949
وزیر نیرو برای بازدید از پروژه های صنعت آب و برق به استان اردبیل سفر می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، وزیر نیرو برای بازدید از پروژه های در دست احداث صنعت آب و برق آخر این هفته سفری دو روزه به استان اردبیل خواهد داشت.

بازدیداز پروژه عظیم پایاب سد خدافرین از برنامه های نخسین روز سفرکاری اردکانیان به اردبیل است؛  باتکمیل این پروژه که با عنایت مقام معظم رهبری و با صرف هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی در حال اجراست، 62 هزار هکتار از اراضی حاصلخیز شمال استان اردبیل زیر پوشش طرح آبیاری و زهکشی مدرن قرار می‌گیرد.

وزیر نیرو در ادامه سفر به اردبیل از پست در حال احداث نصیرکندی گرمی بازدید و سپس در محل  سد عمارت که یکی از بزرگترین سدهای آبی – خاکی شمالغرب کشور  است حضور می یابد و از این پروژه عظیم در شهرستان گرمی نیز بازدید خواهد کرد.

  عملیات اجرایی سدعمارت  از سال 85 شروع شده با تخصیص اعتبار در دو سال اخیر به صورت شبانه‌روزی در حال احداث است؛ حجم کل مخزن این سد 182 میلیون مترمکعب است و  با تخصیص 211 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز در سالجاری تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
وزیر نیرو  در ادامه سفر به شمال استان اردبیل و شهرستان مرزی گرمی از سد تازه کند گرمی نیز که به زودی آماده آبگیری می‌شود، بازدید خواهد کرد که این سد هم اکنون با 95 درصد پیشرفت فیزیکی با حجم مخزنی 7 میلیون و 500 هزار مترمکعب برای مصارف آب شرب در نظر گرفته شده است.

وزیر نیرو در نخستین روز سفر خود به استان اردبیل همچنین از پروژه در حال اجرای فاصلاب نیر هم بازدید خواهد کرد که شرکت آب و فاضلاب شهری استان برای اجرای آن سرمایه‌گذاری خوبی را انجام داده است.
 
دیدار با امام جمعه اردبیل و شرکت در جلسه بررسی مسایل و مشکلات صنعت آب و برق استان با حضور استاندار اردبیل، نمایندگان استان در مجلس و مدیران دستگاه‌های اجرایی از دیگر برنامه‌های نخستین روز سفر وزیر نیرو به استان اردبیل است که مقرر شده در مرکز استان به انجام برسد.

وزیر نیرو در دومین روز سفر خود به استان اردبیل که با همراهی برخی از معاونین و مدیر کل منابع آب کشور انجام می‌شود، بازدیدی را از سد تازه افتتاح شده گیوی خواهد داشت تا مشکل پایاب این سد و اراضی در نظر گرفته شده برای عملیاتی شدن پایاب را بررسی و نسبت به حل آن دستور لازم را صادر کند.

 

انتهای پیام/3131/5

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.