تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-19 18:47
کد مطلب: 76948
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی اردبیل:
اولین نمایشگاه و بازارچه دائمی صنایع دستی در اردبیل احداث می شود
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت : اولین نمایشگاه و بازارچه دائمی صنایع دستی در اردبیل احداث می شود .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،نادر فلاحی روز سه شنبه در جلسه هم اندیشی با هنرمندان قلم زنی استان اظهار داشت :اردبیل یکی از قطب های  مهم تولید صنایع دستی در کشور  است و سابقه تاریخی این استان در تولید انواع صنایع دستی بی نظیر است.

وی با بیان اینکه صنایع دستی قادر به ایجاد ارزش افزوده بوده و می تواند منجر به اشتغال زایی در کوتاه مدت  در استان شود  ، تصریح کرد :  با هدف حمایت از هنرمندان صنایع دستی و برند سازی صنایع دستی استان اردبیل ، عملیات اجرایی اولین نمایشگاه و بازارچه دائمی  صنایع دستی با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور در روز اردبیل شروع می شود .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری استان اردبیل بیان کرد :انتقال اشیای تاریخی به خود استان از مطالبات جدی مردم اردبیل است و در نظر داریم برخی اشیا را تا چهارم مرداد و روز اردبیل به استان انتقال دهیم تا  در معرض دید عموم قرار گیرد.

فلاحی انتقال این اشیای تاریخی به استان را در معرفی قابلیت های تاریخی استان اردبیل موثر دانست و ابراز داشت : با توجه به ظرفیت استان اردبیل در صنایع دستی  ،در این استان امکان راه اندازی خانه های صنایع دستی فراهم است.

انتهای پیام/3131/5

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.