تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-19 17:14
کد مطلب: 76946
شهردار اردبیل گفت: تولید سالانه بیش از 128 هزار تن زباله در حال حاضر یک معضل اساسی در منطقه است که باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌های منسجمی برای مدیریت پسماند داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما حمید لطف‌اللهیان بعد از ظهر امروز در جلسه هماهنگی اجرای طرح‌های نوین برای مدیریت پساند زباله در اردبیل اظهار داشت: هزینه هر تن زباله در اردبیل  از مبدا تا محل دفن 508 هزار و 200 ریال برآورد می‌شود که اگر هزینه این اقدام را صرف موارد اولویت‌دار کنیم بی شک در اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی اردبیل نقش قابل توجهی ایفا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تولید سالانه 128 هزار تن زباله یکی از  معضلات اصلی شهرداری است، تصریح کرد :باید با دفن اصولی و مناسب  این زباله ها ، آسیب‌های زیست محیطی را به حداقل برسانیم که مشارکت بخش خصوصی در این راستا انتظار می‌رود.

شهردار اردبیل افزود: اجرای طرح تفکیک از مبدا نیز در حال حاضر در اردبیل اجرا می‌شود که با وجو اینکه این که با کم و کاستی‌هایی روبه‌رو است ولی به هر حال در جداسازی زباله تر و خشک تاثیرگذار بوده به شکلی که زباله‌ها خشک برای بازیافت جداسازی می‌شود  و زباله‌های تر نیز می‌توانند به کود کمپوست تبدیل شوند.

لطف اللهیان با اشاره  به اینکه بر اساس  آمار به دست آمده به صورت روزانه 350 تن زباله در اردبیل تولید می‌شود، بیان کرد : هزینه های ناشی از جمع‌آوری، حمل و دفن  زباله های تولیدی ،  توسعه برنامه‌های عمرانی، تفریحی و گردشگری ما را با مشکل روبه‌رو می‌کند.

انتهای پیام/3131/5

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.