تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-19 15:16
کد مطلب: 76942
مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل:
مقدمات آشنایی کودکان با مسئله حجاب در جامعه مهیا شود
مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل، گفت: زمینه‎های لازم برای آشنایی کودکان با مسئله حجاب مهیا شود و ما مي‌توانيم از طريق بازي و کتاب داستان به سوالات کودک درباره حجاب جواب دهيم.

اکرم مداح در گفتگو با خبرنگار سبلان‌ما، اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است از این رو تلاش می‎شود تا با زبان هنری و قصه درمانی نوجوانان و کودکان را به کتابخوانی علاقمند کنیم.

وی گفت: خوشبختانه در تعطیلات تابستان استقبال خوبی برای ثبت نام در کانون پرورشی صورت می گیرد و  حتی  کودکان پنج تا شش سال  نیز در کانون ثبت نام می کنند  این در حالی  است که در بخشنامه‎های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ثبت نام از سنین هفت سالگی است و باید در این بند از بخشنامه تجدید نظر شود.

مسئول کانون پرورش فکری  کودکان و نوجوانان اردبیل با تاکید بر لزوم آشنایی کودکان و نوجوانان با موضوع مهم حجاب وعفاف در جامعه عنوان کرد:مقدمات و زمینه های لازم برای آشنایی کودکان با مسئله حجاب مهیا است و ما مي‌توانيم از طريق بازي و  کتاب داستان به سوالات کودک درباره حجاب جواب دهيم؛ به عنوان مثال مي‌توان با فضاسازي از طريق بازي به کودک خود آسيب‌هايي که به‌دليل نداشتن حجاب به او مي‌رسد را يادآور شد.

وی با اشاره به اینکه باید به انتخاب کودکان احترام گذاشت و به آنان اعتماد کرد گفت: اجبار کودکان برای انجام کاری بزرگترین اشتباه در تربیت کودک محسوب می شود و مفهوم، معنا و حکمت حجاب را به زيبايي براي کودکان توضيح و با زباني شیرین و ساده‌ی کودکانه آن را روشن سازیم.

 

انتهای پیام/3133/1

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.