تازه ها

پربیننده ترین

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از گشایش نمایشگاه جاذبه‎های تاریخی در اردبیل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، نادر فلاحی  امروز در جمع خبرنگاران گفت: ازآنجا که استان اردبیل از جاذبه‎های گردشگری و تاریخی متنوعی برخوردار است در این راستا اداره کل میراث فرهنگی استان در نظر دارد در چند روز آینده نمایشگاه جاذبه های تاریخی استان اردبیل را در مجموعه جهانی شیخ صفی الدین برگزار نماید.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در محل نگارخانه خطایی مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار می شود افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری استان در قالب عکس و پوستر در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

فلاحی برپایی نمایشگاه های عکس و پوستر از جاذبه های تاریخی و گردشگری استان را امری ضروری در اطلاع رسانی گسترده به هموطنان دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم شاهد برپایی نمایشگاه دائمی جاذبه های تاریخی استان باشیم.

وی با بیان اینکه مشارکت فعالان صنایع دستی و گردشگری استان در معرفی جاذبه ها نقش موثری دارد افزود: این امر در اصنافی که در ارتباط مستقیم با مسافران و گردشگران هستند ازجمله شهر سرعین زودتر عملیاتی می شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه گردشگری با اطلاع رسانی زنده است، ادامه داد: با کمک اطلاع رسانی گسترده می توان فولکلور، سنت ها و آداب و رسوم و میراث فرهنگی را نیز به نسل آینده و حتی فرهنگ های دیگر انتقال داد.

انتهای پیام/3132

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.