تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-14 14:45
کد مطلب: 76865
با حضور تیم ملی اسکی بانوان انجام شد؛
تیم ملی اسکی روی چمن بانوان در اردبیل اردو زد
اردوی تیم ملی اسکی روی چمن بانوان با حضور سرمربی تیم ملی در پیست فندقلوی شهرستان نمین استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان ما؛اردوی تیم ملی اسکی روی چمن بانوان با حضور ثمین داوری، سرمربی تیم ملی اسکی روی چمن جمهوری اسلامی ایران و 5 ورزشکار که 4 نفر از استان اردبیل و یک نفر از استان کردستان می‌باشد، در پیست فندقلوی شهرستان نمین در حال برگزاری است.

این اردو به منظور آمادگی ورزشکاران برای مسابقات انتخابی تیم ملی در 22 مرداد است که به میزبانی پیست اسکی دیزین برگزار خواهد شد و نفر نخست نیز به مسابقات جهانی اسکی روی چمن ایتالیا اعزام می‌شود.

مسابقات انتخابی تیم ملی 22 مرداد برگزار می‌شود

سرمربی تیم ملی اسکی روی چمن بانوان جمهوری اسلامی ایران در جریان برگزاری اردو در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: در اردوی فعلی 4 نفر از استان اردبیل و یک نفر از استان کردستان حضور دارند که امروز، چهارمین روز برگزاری این اردو را سپری می‌کنیم و ورزشکاران از آمادگی بدنی بسیار مناسبی برخوردار هستند.

ثمین داوری گفت: روز شنبه مرحله تایم‌گیری این اردو برگزار و نفرات منتخب با بقیه افراد حاضر در اردوی تیم ملی تمرینات خود را پیست دیزین انجام خواهند داد.

وی افزود: مسابقات انتخابی تیم ملی روز 22 مرداد در پیست دیزین برگزار و نفرات منتخب در واقع ترکیب اصلی تیم ملی را برای سال آینده تشکیل می‌دهند و علاوه بر این موضوع نیز، نفر اول مسابقات انتخابی به کشور ایتالیا برای حضور در بازی‌های جهانی اسکی روی چمن اعزام می‌شود.

سرمربی تیم ملی اسکی روی چمن بانوان جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: پیست اسکی روی چمن منطقه فندقلو استان اردبیل ظرفیت مناسبی برای میزبانی از مسابقات بین‌المللی دارد که برخی از کم و کاستی‌های این پیست باید برطرف شود تا شاهد برگزاری مسابقات بین المللی در این پیست باشیم.

داوری بیان کرد: برگزاری این اردو فرصت مناسبی برای استعدادیابی از ورزشکاران اردبیلی بوده که با توجه به آمادگی مناسبی این ورزشکاران، امیدواریم که در آینده جایگاه مناسبی در تیم ملی اسکی روی چمن داشته باشند.

تعلل فرمانداری نمین در آماده سازی پیست فندقلو

رئیس هیئت اسکی استان اردبیل نیز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اردبیل به عنوان میزبان مسابقات بین المللی اسکی روی چمن در شهریور ماه می‌باشد که تا به امروز پیست فندقلوی شهرستان نمین توسط فرمانداری این شهرستان آماده‌سازی نشده است.

علی خرم دوست گفت: استان اردبیل شهریورماه میزبان مسابقات بین‌المللی اسکی روی چمن با حضور 16 کشور خارجی خواهد بود که شرط میزبانی اردبیل برای این مسابقات، آماده‌سازی پیست اسکی روی چمن فندقلو است.

وی افزود: پیست استاندارد برای برگزاری مسابقات بین‌المللی باید در حدود 900 متر باشد که یک خاکبرداری برای تکمیل طول پیست، لازمه آماده‌سازی این پیست برای مسابقات است که امیدواریم مسئولان شهرستان توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

رئیس هیئت اسکی استان اردبیل تصریح کرد: به غیر از پیست فندقلو، احداث و استانداردسازی 4 پیست دیگر از جمله فاز 2 آلوارس، اندبیل خلخال، شابیل و اوجور نیز در دستور کار قرار دارد.

آمادگی جسمانی مناسب ورزشکاران اردبیلی

حنانه کریم‌خانی، مربی تیم اسکی روی چمن بانوان نیز در ادامه این اردو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ورزشکاران اردبیلی که در اردوی اسکی روی چمن حضور دارند از آمادگی جسمانی بسیار بالایی برخوردار بوده و از نظر فیزیکی و بدنی در سطح بسیار مناسبی قرار دارند.

وی گفت: در 4 روز گذشته از اردوی آماده‌ سازی فندقلوی نمین، پیشرفت بسیار بالایی برای ورزشکاران حاصل شده و قطعا شاهد حضور نفرات بیشتری از استان اردبیل در ترکیب تیم ملی خواهیم بود.

مربی تیم اسکی روی چمن بانوان افزود: خوشبختانه هیئت اسکی استان اردبیل امکانات مناسب و قابل قبولی برای پیشرفت هرچه بهتر ورزشکاران در اختیار آنها گذاشته و امیدواریم که نتیجه مثبتی به دنبال داشته باشد.

کریم‌خانی تصریح کرد: پیست اسکی روی چمن فندقلوی نمین به دلیل دارا بودن چمن طبیعی در ردیف پیست‌های استاندارد خارج از کشور قرار دارد و اگر نواقصات این پیست برطرف شود به یکی از بهترین پیست‌های کشور تبدیل خواهد شد.

انتهای خبر/۳۱۳۱

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.