تازه ها

پربیننده ترین

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان در بسیاری از حوزه‌ها از جمله بخش کشاورزی و گردشگری حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه گردشگری و کشاورزی افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،عبدالقیوم قلی پوری صبح امروز در دیدار صمیمی با شرکت‌های دانش‌بنیان در اردبیل اظهار داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان در حقیقت آینده‌سازان مملکت هستند که باید از تمام ظرفیت‌ها و قابلیت‌های آنان در راستای توسعه استان استفاده شود.

وی با اشاره به این که اردبیل در بسیاری از حوزه‌ها از جمله کشاورزی و گردشگری تبدیل به قطب بزرگی شده است افزود: طبق تمهیدات به عمل آمده همکاری‌های پارک علم و فناوری استان با سازمان جهاد کشاورزی استان و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری افزایش می‌یابد تا بتوانیم استان اردبیل را در این حوزه‌ها به مرحله مناسب و مورد انتظار برسانیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل بیان کرد: با توجه به ظرفیت های موجود کشاورزی و صنایع وابسته در استان و نقش بسیار زیاد تحقیق و توسعه در دستیابی به شکوفایی در این بخش ها شاهد هستیم که با توجه به ایجاد مرکز رشد تخصصی کشاورزی، برنامه ریزی های لازم برای تکمیل زنجیره توسعه فناوری در سطح استان اردبیل انجام می شود.

قلی پوری تصریح کرد: با توجه به ایجاد مرکز رشد تخصصی کشاورزی در استان با همکاری مشترک پارک علم و فناوری، سازمان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان از برنامه ریزی های انجام شده برای تکمیل زنجیره توسعه فناوری در سطح استان می توان در توسعه بخش کشاورزی بهره برد.

وی اقتصاد دانش‌بنیان را به عنوان راهبردی اساسی برای رشد توسعه اقتصادی عنوان کرده و افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری و ماموریت های پارک علم و فناوری در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی حاضر به همکاری همه جانبه با سازمان های متولی کشاورزی در استان هستیم.

قلی‌پوری اظهار کرد: اگر بتوانیم شرکت‌های دانش‌بنیان را در این حوزه‌ها عملا تحقق بخشیم بی‌شک در چندین سال آینده رشد قابل توجهی در استان را شاهد خواهیم بود و در این زمینه تعاملات و همکاری مسئولان و دستگاه‌های مربوطه امری لازم و ضروری است که امیدواریم مورد توجه واقع شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی و گردشگری حمایت همه‌جانبه می‌شوند و ارائه تسهیلات در صورت لزوم در دستور کار قرار گرفته است تا بتوانیم به این شکل مشکلات و موانع را به حداقل برسانیم و به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

 

انتهای پیام/3131

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.