تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-11 15:25
کد مطلب: 76798
مدیرکل ورزش و جوانان اردبیل :
سال 1400 مردم اردبیل ورزشی تر می شوند
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: طبق برنامه ریزی های بعمل آمده از سوی هیئت ورزش های همگانی استان و کشوری در راستای توسعه ورزش های همگانی در استان مردم استان اردبیل تا سال 1400 به سمت ورزش های همگانی روی خواهند آورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،بهرام آقاخانی امروز در جلسه شورای ورزش همگانی در اردبیل اظهار داشت:سلامتی و تندرستی جامعه کی از اهداف ورزش و جوانان است و این نهاد ورزشی درصدد هست تا سال ۱۴۰۰ در استان اردبیل به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا 50 درصد از جمعیت این استان به ورزش و فعالیت‌های بدنی روی آورند.

 آقاخانی افزود:در حال حاضر اجرای 13 برنامه متنوع در حوزه ورزش همگانی و گرایش اقشار مختلف جامعه به این حوزه تدارک دیده شده که در صورت اجرایی شدن این برنامه‌ها بی شک در توسعه ورزش همگانی گام‌های مثبت و منسجمی انجام یافته است.

وی با اشاره به این که در ایام اوقات فراغت تابستانی10 ایستگاه ورزش همگانی در سطح شهر اردبیل فعال شده است افزود: بی‌شک این دستاورد بزرگی برای توسعه حوزه ورزشی استان خواهد بود که امیدواریم با ترویج و فرهنگ سازی مناسب در این زمینه بتوانیم زمینه مناسبی را در ارتباط با کاهش آسیب های اجتماعی در استان ایفا کنیم.

آقا خانی بیان کرد: هر چند برنامه‌های توسعه ورزش قهرمانی ما نیز مشخص و براساس شرایط خاص دنبال می‌شود اما درصدد هستیم تا سال 1400 در استان اردبیل به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم تا نیمی از جمعیت این استان به ورزش و فعالیت‌های بدنی گرایش پیدا کنند و مشکلات و موانع موجود در این زمینه به حداقل برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: مهم ترین اقدام به منظور کاهش یکی از معضلات جدی جامعه همچون اعتیاد امر پیشگیری از آن است که به عنوان یکی از محوری‌ترین این موارد بهره‌گیری از حضور قهرمانان ورزشی است که می‌تواند به عنوان یک الگوی شاخص در بهبود شرایط معتادان در استان نقش مهمی ایفا کند.

آقاخانی با اشاره به تدوین برنامه‌های استفاده از تجربیات و اساتید در حوزه ورزش نیز تصریح کرد: در این زمینه برنامه‌ریزی های لازم تدوین شده و امیدواریم هر چه سریع‌تر بتوانیم در این راستا به تمامی اهداف خود دست یافته و مشکلات و موانع موجود در این زمینه را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره برای برنامه‌ریزی برای معرفی رشته های ورزشی در بین اقشار مختلف مردم بیان کرد: در این زمینه نیازمند مشارکت مسئولان و مربیان ورزشی هستیم تا بتوانیم در این راستا موفق عمل کرده و برنامه‌های مناسبی را در سطح استان به مرحله اجرا درآوریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: خوشبختانه ورزش های همگانی در استان شکل مناسبی به خود گرفته که در ایام اوقات فراغت تابستانی نیز تداوم می‌یابد که امیدواریم با تداوم در برگزاری ورزش های همگانی به اهداف خود در ارتباط با سلامت و تندرستی دست یابیم.

 

انتهای پیام/3131

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.