تازه ها

پربیننده ترین

1397-03-07 10:51
کد مطلب: 76595
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان:
مکان‌های دارای توجیه اقتصادی برای سرمایه‌گذاری مطالعه می‌شود
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از مطالعه و جانمایی مکان‌های دارای توجیه اقتصادی و فنی برای سرمایه‌گذاری در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،نادر فلاحی صبح امروز در دیدار با سرمایه گذاران روستای تاریخی کنزق با بیان اینکه در گذشته طرح های ناموفق سرمایه گذاری در حوزه میراث فرهنگی داشتیم گفت: برخی طرح ها به دلیل اینکه در مکان نامناسب و یا پیش بینی های فاقد مطالعه و ارزیابی همراه بوده به نتایج مورد انتظار دست نیافته است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: برای ممانعت از این روند، محل هایی که به لحاظ فنی و اقتصادی توجیه دارد از طریق معاونت سرمایه گذاری اداره کل شناسایی خواهد شد.

به گفته فلاحی مشاور تعیین شده نسبت به لکه یابی، مطالعه و جانمایی مکان های مناسب سرمایه گذاری اقدام کرده و در ادامه مکان ها به سرمایه گذاران پیشنهاد می شود تا مشکلی در روند اجرا و بهره برداری از طرح به وجود نیاید.

او با تاکید به اینکه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قابلیت های متعدد برای سرمایه گذاری دارد، ادامه داد: نگاه ما به سرمایه گذاری، حمایتی است و از طرح های پیشنهادی در هر سه حوزه استقبال می شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: در مقابل انتظار داریم که طرح های ارائه شده مصوب بوده و سرمایه گذار از توان مالی برخوردار باشند تا بتوان در عمل طرح سرمایه گذاری را به فرجام رساند.

او با استقبال از ایده سرمایه گذاران از ساماندهی روستای کنزق، اضافه کرد: معماری مشابهی در روستاهای گلستان و ویند کلخوران وجود دارد که انتظار می رود از سوی سرمایه گذاران مورد بررسی قرار گیرد.

در این جلسه معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در خصوص روستای تاریخی کنزق تصریح کرد: روستای کنزق از معماری صخره ای منحصر به فرد دست کند برخوردار است و حساسیت ویژه ای نسبت به این نوع معماری وجود دارد.

منصور عالیقدری متذکر شد: از سال گذشته تهیه طرح مرمت و ساماندهی کنزق آغاز شده و مطالعات مشاور در مراحل پایانی است بطوریکه پیش بینی می شود حداکثر تا دو ماه آینده به اتمام برسد.

وی اظهار کرد: بعد از اتمام مطالعات ضروری است مطابق مقررات طرح مصوب شود و عملیات اجرایی بر اساس طرح مصوب انجام شود؛ تا زمانی که طرح در شورای فنی سازمان میراث فرهنگی به تصویب نرسیده عملا طرح قابل پیاده سازی نیست.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.