تازه ها

پربیننده ترین

1397-03-06 11:51
کد مطلب: 76591
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت:274 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل با دریافت چهار میلیارد و 413 میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی در سال‌جاری وارد بازار کار شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، منصور سیفی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۲۷۴ مددجوی تحت حمایت این نهاد در سال‌جاری وارد بازار کار شده‌اند، گفت: به دنبال ایجاد فرصت‌های شغلی نوین هستیم تا بازخورد و بازار کار مناسب‌تری داشته‌ باشند و مددجویان بتوانند محصولات تولیدی خود را به سایر استان‌ها نیز عرضه کنند.

وی با بیان اینکه ۱۴۴ اشتغال ایجاد شده در زمینه دامپروری است، افزود: در زمینه دامپروری نیز با رویکرد فعالیت‌های صنعتی و پیشرفته وارد عمل شده‌ایم تا مجریان این طرح گام‌های موثرتری را برای تولید لبنیات و سایر فراورده‌های دامی بردارند.

سیفی با اشاره به اینکه هرچقدر به سمت ایجاد اشتغال نوین و صنعتی برویم به همان میزان در توانمندسازی مددجویان موفق عمل کرده‌ایم، بیان کرد: کمیته امداد در کنار ایجاد اشتغال مناسب و پایدار، درصدد است بازار فروش مطلوبی را برای مجریان‌ طرح‌های خودکفایی ایجاد کند تا آنها بتوانند تولیدات خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست متقاضیان برسانند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه چهار میلیارد و ۴۱۳ میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است، گفت: همکاری‌های گسترده‌ای بین کمیته امداد و بانک‌های عامل وجود دارد که بر این اساس خواهیم توانست در سالجاری مددجویان بیشتری را با ارائه تسهیلات خوداشتغالی وارد بازار کار کنیم.

وی با اشاره به اینکه بانک‌های عامل بیش از سه میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت در سال‌جاری پرداخت کرده‌اند، بیان کرد: ۱۷۷ نفر از خانوار تحت حمایت که مستعد اشتغال بودند به بانک‌های عامل معرفی شدند تا با دریافت تسهیلات خودکفایی، شغل مورد نظرشان را ایجاد کنند.

سیفی با بیان اینکه یک میلیارد و ۴۱۸ میلیون تومان از تسهیلات پرداختی نیز توسط «صندوق امداد ولایت» در اختیار مددجویان قرار گرفته است تا وارد بازار کار شوند، اعلام کرد: ۹۷ نفر از مددجویان با بهره‌گیری از تسهیلات اشتغال‌زایی «صندوق امداد ولایت» به عرصه تولید ورود پیدا کرده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه تمامی تسهیلات پرداختی به مددجویان تحت حمایت به صورت کاملا قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود، گفت: در طول اجرای طرح‌های خودکفایی نیز ناظران فنی و تخصصی با نظارت‌های خود به مجریان مشاوره و راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌کنند تا اشتغالی پایدار برای آنها ایجاد شود.

وی به حرفه‌آموزی ۲۲۵ نفر از مددجویان و فرزندان خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در سال‌جاری اشاره کرد و افزود: با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، کارگاه‌های آموزشی متعددی با توجه به استعداد و علاقه مددجویان برگزار می‌شود تا آنها پس از دریافت گواهی مهارت بتوانند شغل مورد نظر خود را ایجاد کنند.

سیفی با بیان اینکه گلدوزی، خیاطی، دامپروری، کشاورزی، قالیبافی و فرشبافی از جمله دوره‌های آموزشی برگزار شده است، افزود: در تمامی مراحل دوره‌های آموزشی، به مددجویان نحوه بازاریابی و فروش تولیدات نیز آموزش داده می‌شود تا آنها بتوانند به خوبی محصولات خود را دربازار عرضه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.