تازه ها

پربیننده ترین

1397-03-06 09:21
کد مطلب: 76590
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل از افزایش صادرات استان اردبیل در 2 ماه نخست امسال خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل اظهار داشت: برنامه‌ها و اهداف 58 دستگاه اجرایی استان اردبیل در راستای تحقق سیاست‌های اقتصادی مقاومتی تدوین و این برنامه تا افق سال 1400 هدف‌گذاری شده است و از امسال نیز اقدامات عملیاتی شروع می‌شود.

بهمن حسین زاده گفت: نظارت دقیق بر روند اجرای مناسب این برنامه‌ها انجام می‌شود چرا که تحقق این اهداف نقش بسیار مهمی در راستای رونق تولید و فضای کسب و کار در استان اردبیل داشته و سبب ایجاد اشتغال نیز می‌شود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اقدامات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد کانال ترانزیتی برای توسعه صادرات کالاهای تولید شده در استان اردبیل بود که 24 ساعته شدن گمرک بیله‌سوار کمک شایانی به توسعه صادرات استان اردبیل خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل تصریح کرد: با توجه به آمارها ارائه شده، میزان صادرات از استان اردبیل در 2 ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته و که این افزایش هم در حجم صادرات و هم در ارزش دلاری آن بوده است.

لزوم افزایش صادرات غیر نفتی استان اردبیل

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل نیز در پایان این جلسه گفت: دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل برای اجرای هر چه بهتر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید یک تحرک و اهرم کمکی داشته باشند که می‌توانیم خارج از بدنه دولت و با کمک دانشگاه محقق اردبیلی، یک تیم متخصص برای این امر آماده کنیم تا این فعالیت‌ها را رصد و بررسی کنند.

وی افزود: برنامه‌ها و اهداف امسال دستگاه‌های اجرایی استان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نیز باید تدوین و مواردی مانند ایجاد اشتغال، ارتقا سطح درآمد مردم استان و افزایش صادرات غیرنفتی استان اردبیل باید در دستور کار قرار بگیرد و تمامی ادارات تلاش خود برای تحقق 20 هزار شغل جدید را انجام دهند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: ارزش صادرات تولیدات غیرنفتی استان اردبیل در سال گذشته 70 میلیون دلار بوده که با هدف‌گذاری‌های صورت گرفته امسال باید به 150 میلیون دلار افزایش پیدا کند و باید برای احداث کارخانه‌هایی با تولید صادرات محور توسط بخش خصوصی، از جمله اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی استان باشد.

بهنام‌جو بیان کرد: در راستای حمایت از شعار سال، حمایت از کالای ایرانی باید مورد توجه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی قرار گرفته و تمامی خریدهای خود را از کالاهای ایرانی انتخاب کنند که امیدواریم این موضوع به عنوان یک فرهنگ، در جامعه نهادینه شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.