تازه ها

پربیننده ترین

1397-02-30 15:10
کد مطلب: 76563
کرسی آزاد اندیشی
کرسی آزاد اندیشی با موضوع "جایگاه نظام آموزشی در بهبود شاخص های سلامت جامعه" با حضور پرشور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در سالن شهیدان نوعی اقدم این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،کرسی آزاد اندیشی با عنوان "جایگاه نظام آموزشی در بهبود شاخص های سلامت جامعه" توسط دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، با حضور پرشور دانشجویان درسالن اجتماعات شهیدان نوعی اقدم این دانشگاه برگزار شد.

عالیقدر مسئول دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ابتدای این کرسی به تبیین اهداف برگزاری این کرسی پرداخت و از حاضرین خواست با رعایت موازین اخلاقی، به نظرات و دیدگاه های همدیگر احترام بگذارند.

 این کرسی با سوال نظام آموزشی کشور (آموزش و پرورش و آموزش عالی) چه نقش و جایگاهی دربهبود شاخص های سلامت جامعه دارد؟، اغاز شد و هریک از طرفین موافق و مخالف به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

جایگاه آموزش و پرورش(مدارس) در بهبود شاخص های سلامت جامعه، جایگاه آموزش عالی(دانشگاه ها) در بهبود شاخص های سلامت جامعه، 

برنامه های نظام آموزشی کشور در جهت بهبود وضعیت موجود، راهکارهای اصلاح وضعیت موجود نظام آموزشی کشورجهت بهبود شاخص های سلامت از دیگر موضوعاتی بود که طرفین حاضر در کرسی به ارائه دیدگاه های خود پرداختنتد.
کم اهمیت و بی اهمیت بودن موضوعات مرتبط با سلامت جامعه از دید بعضی از مسئولین و تصمیم گیرندگان نظام آموزشی، یکنواخت بودن فرآیندهای آموزشی و کارآیی نداشتن آن در مدارس و دانشگاه ها به لحاظ تئوری محور بودن آموزش، عدم ایجاد مهارت و عدم کسب تجربه در دانش آموزان و دانشجویان در خصوص موضوعات مرتبط با سلامتی جامعه، یاد نگرفتن و عدم به کارگیری مطالب تئوری در عمل، بی توجهی و کم توجهی به ارزش ها، مدرک گرایی، کاهش نشاط و شادابی در دانش آموزان و دانشجویان در محیط های آموزشی(مدارس، دانشگاه ها، خوابگاه ها)، نبود انگیزه کافی در آموزش دهندگان، افزایش بی عدالتی در جامعه و... مهم ترین موارد بحث شده توسط شرکت کنندگان بود.

 

کرسی آزاد اندیشی با موضوع "جایگاه نظام آموزشی در بهبود شاخص های سلامت جامعه" در اردبیل
کرسی آزاد اندیشی با موضوع "جایگاه نظام آموزشی در بهبود شاخص های سلامت جامعه" در اردبیل

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.