تازه ها

پربیننده ترین

1397-02-22 10:08
کد مطلب: 76498
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از اجرای مرمت و ساماندهی 17 اثر تاریخی در این استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، منصور عالیقدر صبح امروز در جلسه بررسی مرمت آثار تاریخی اردبیل اظهار داشت:  مرمت و ساماندهی 17 اثر تاریخی در این استان طی سال گذشته جرا شد که به این منظور دو میلیارد و 530 میلیون تومان اعتبار ملی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اختصاص دو میلیارد و 710 میلیون و 900 هزار تومان جهت مطالعه، ساماندهی و مرمت 47 اثر تاریخی اضافه کرد: از جمله مهمترین اقدامات مرمت و ساماندهی مربوط به فعالیت های صورت گرفته در مجموعه بقعه ثبت جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی و سایت پیرامون آن است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به مرمت و ساماندهی بقعه شیخ حیدر مشگین شهر و سایت پیرامون آن اشاره کرد و گفت: همچنین عملیات مرمت و ساماندهی در بخشی از بقعه شیخ جبرئیل کلخوران انجام شده است.

عالیقدر با اشاره به فراوانی خانه های تاریخی در اردبیل به انجام عملیات مرمت و ساماندهی در 16 خانه تاریخی اشاره از انجام عملیات مرمت و ساماندهی در جمعه مسجد اردبیل، پل های تاریخی اردبیل، مصلی اردبیل، حسینیه مجتهد، حمام پیرزرگر، حمام یعقوبیه، خانه شریعت و خانه چنذاب خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت تاریخی و فرهنگی بازار تاریخی اردبیل ادامه داد: سال گذشته عملیات مرمت در راسته بازار چاقوسازان و سرای وکیل از مجموعه بازار اردبیل انجام شده است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به مطالعه و تدوین طرح مرمت محوطه باستانی شهر یری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه توانستیم مطالعه و مرمت اضطراری کهنه قلعه اثر باستانی شهرستان مشگین شهر را عملیاتی کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.