تازه ها

پربیننده ترین

1397-02-02 11:10
کد مطلب: 76416
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: برای ساخت و تجهیز بیمارستان 1000 تختخوابی اردبیل ، اعتباری در حدود 1000 میلیارد تومان لازم است که در این خصوص تفاهم‌نامه ای با قرارگاه خاتم الانبیاء نهایی شده و در مرحله امضا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما قدرت اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در نشست خبری با بیان اینکه "تغییر سبک زندگی با تغذیه سالم و افزایش تحرک بدن" شعار انتخابی برای هفته سلامت در استان اردبیل است گفت:  هفته سلامت فرصت مناسبی است تا با مشارکت مردم و همراهی نهادهای دولتی و غیر دولتی در مسیر توسعه پایدار و تحقق سلامت مردم گام برداریم.

وی فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در راستای ارتقای سلامت، اصلاح الگوی زندگی، جلب حمایت سیاست‌گذاران در حوزه سلامت و جلب مشارکت نهادهای غیر دولتی و مردم نهاد در ارتقای سلامت را از جمله اهداف مشخص شده در این هفته عنوان کرد و افزود: وزارت بهداشت با تمام امکانات، تنها می تواند 25 درصد سلامت مردم را تامین و تضمین کند و 75 درصد دیگر به عوامل اجتماعی بستگی دارد.

اخوان اکبری عدالت در دسترسی به خدمات سلامت؛ حق مردم، مسئولیت حکوت، سلامت برای همه در همه جا، مقابله با آسیب‌های اجتماعی،تعهد و مسئولیت پذیری نهادهای موثر، حمایت از فقرا برای دسترسی به خدمات سلامت، ترویج سبک زندگی سلامت محور، اجتماعی شدن سلامت؛ انسجام اجتماعی و نشاط اجتماعی و منابع پایدار ،جامعه سالم را شعار روزهای هفته سلامت عنوان کرد و از افتتاح 15 پروژه با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان در این هفته خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل همچنین از افتتاح و بهره برداری از بیمارستان امام رضا(ع) تا اواخر اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این پروژه به احتمال زیاد با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.  

اخوان اکبری افزود: امیدورایم بیمارستان شهدای پارس آباد با 148 تخت نیز تا هفته دولت افتتاح شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در خصوص بیمارستان 1000 تختخوابی اردبیل نیز اظهار کرد: برای ساخت و تجهیز پروژه، اعتباری در حدود 1000 میلیارد تومان لازم است که در این خصوص تفاهم‌نامه ای با قرارگاه خاتم الانبیاء نهایی شده و در مرحله امضا است.

وی اظهار کرد: در صورت تامین بودجه، بیمارستان 1000 تختخوابی در طی 4 سال احداث خواهد شد و تجهیز این بیمارستان نیز یک‌سال طول خواهد کشید.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.