تازه ها

پربیننده ترین

1397-01-29 10:40
کد مطلب: 76398
هفته سلامت
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در نشست هماهنگی برنامه های هفته سلامت به وضعیت سلامت استان اشاره کرد و با بیان اینکه وزارت بهداشت تنها ۲۵ درصد تامین سلامت عمومی مردم را به عهده دارد، گفت: ۷۵% وظیفه حفظ و تامین سلامت مردم بر عهده ارگانها و سایر سازمانها است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ابصارخبر، صبح امروز نشست هماهنگی ادارات در خصوص برنامه های هفته سلامت با حضور معاونین بهداشتی، درمان و غذا دارو، نمایندگان ادارات مرتبط با امر سلامت و سازمانهای مردم نهاد در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد. 

بابک نخستین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و جانشین ریاست ستاد هفته سلامت در این نشست با بیان اینکه وزارت بهداشت ۲۵ درصد تامین سلامت عمومی مردم را به عهده دارد، گفت: بقیه ارگانها و سازمانها ۷۵% وظیفه حفظ و تامین سلامت مردم را عهده دار هستند.
وی افزود: وزارت بهداشت به عنوان متولی امر سلامت در هفته سلامت برای حساس سازی مردم به این مساله برنامه های ویژه ای را با بهره گیری از توانمندی های سایر ادارات و رسانه جمعی برگزار می کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ادامه سخنان خود یه شعار هفته سلامت اشاره کرد و گفت: سازمان جهانی بهداشت شعار امسال هفته سلامت را سلامتی برای همه و در همه جا تعیین کرده است.

وی جایگاه استان در زمینه سلامت در کشور را یادآور شد و گفت: به لحاظ صنعتی شدن جامعه ایران و عدم تحرک مردم و تغذیه ناسالم، بیماریهای فشار خون، دیابت، کلسترول بالا در بین مردم افزایش یافته است و استان اردبیل نیز در بعضی از شاخص های سلامتی و بهداشتی از میانگین کشوری بالاتر است.
 
 نخستین تصریح کرد: برای داشتن کشوری سالم با مردمانی سالم باید تمامی ارگانها و مردم در راستای تامین سلامت همگانی پویا باشند.

وی در پایان سخنان خود به راهکارهی تأمین سلامت همگانی اشاره کرد و گفت: توسعه برنامه های خود مراقبتی در امر بهداشت مردم خیلی اهمیت دارد و باید به این مقوله به صورت کاملاً علمی پرداخت شود و با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی مناسب این برنامه به خوبی اجرا شود.

 

برنامه های هفته سلامت در اردبیل
برنامه های هفته سلامت در اردبیل

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.