تازه ها

پربیننده ترین

1397-01-27 19:43
کد مطلب: 76385
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: خیران و نیکوکاران بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در سال ۹۶ به ساخت مسکن برای خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل کمک کرده‌اند تا آنها از سرپناهی مناسب بهره‌مند شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما علیرضا حسین‌نژاد معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه خیران بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در سال گذشته به ساخت مسکن مناسب برای خانوار تحت حمایت کمک کرده‌اند، گفت: کمک‌های نیکوکاران در قالب طرح «رضوان» نسبت به مدت مشابه خود در سال ۹۵، حدود ۱۲۳ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه کمک‌های مردمی روند رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان را تسریع و تسهیل می‌کند، افزود: خیران با کمک‌های خود در قالب طرح «رضوان» گام‌های بسیار بلندی را برای یاری رسانی به مددجویانی که فاقد منزل مناسب بودند، برداشته‌اند که امید است در سال‌جاری نیز شاهد افزایش حمایت‌های آنها باشیم.

حسین‌نژاد با اعلام اینکه ۱۹۵ واحد مسکونی در سال گذشته برای مددجویان تحت حمایت خریداری و ساخته شده است، بیان کرد: ۱۰۵ منزل مناسب برای مددجویان ساکن در شهرها خریداری و ساخته شده و ۹۰ سرپناه نیز برای خانوار تحت حمایت ساکن در روستاها و مناطق محروم استان مورد بهسازی قرار گرفته است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه ساخت و خریداری مسکن برای مددجویان با همکاری سازمان‌ نظام مهندسی، مسکن و شهرسازی، بنیاد مسکن، خیران مسکن‌ساز، مرکز نیکوکاری جامعه مهندسان، شهرداری و ادارات آب، برق و گاز صورت می‌گیرد، گفت: ارائه خدمات عمرانی به مددجویان براساس نیازسنجی‌های انجام شده از خانوار تحت حمایت انجام می‌شود تا وضعیت و شرایط زندگی آنها بهبود یابد.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه پنج هزار و ۱۰۰ خانوار تحت حمایت فاقد مسکن مناسب هستند، بیان کرد: در تلاش هستیم با یاری خیران و نیکوکاران، مشکل مسکن این خانوار تحت حمایت را رفع کنیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد به منظور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت ساخت و خریداری منزل مناسب برای آنها است، گفت: رفع مشکل مسکن مددجویان علاوه بر توانمندسازی خانوار تحت حمایت، آنها را از بروز هرگونه آسیب‌های اجتماعی نیز مصون می‌دارد.

وی با اشاره به اینکه هزار و ۴۸۰ خانوار تحت حمایت اجاره‌نشین هستند، افزود: پرداخت اجاره مسکن تنها یکی از خدمات کمیته امداد به خانوار تحت حمایت اجاره‌نشین است که درصدد هستیم با یاری خیران و نیکوکاران خدمات حمایتی گسترده‌تری را به آنها ارائه کنیم.

حسین‌نژاد با بیان اینکه ۷۲۳ منزل مددجویی مورد تعمیر و مقاوم‌سازی قرار گرفته است تا در برابر بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه مستحکم باشد، اعلام کرد: ساخت ۸۰ سرویس بهداشتی برای خانوار تحت حمایت نیز از دیگر خدمات عمرانی کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.