تازه ها

پربیننده ترین

1397-01-26 14:32
کد مطلب: 76376
مولوی
دومین کنگره بین المللی عرفان در کلام مولانا با حضور اندیشمندان و مولوی شناسان برجسته کشور و میهمانانی از کشورهای ترکیه، قبرس و جمهوری اذربایجان در دانشگاه محقق اردبیلی اغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از  ابصارخبر، پیش از ظهر امروز دومین کنگره بین المللی عرفان در کلام مولانا با حضور اندیشمندان برجسته و مولوی پژوهانی از کشورهای ایران، ترکیه،قبرس و جمهوری آذربایجان و سخنرانی آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی به مدت 2 روز آغاز به کار کرد.

علی بابایی دبیر علمی دومین کنگره بین المللی عرفان در کلام مولانا در ابتدای این همایش به تشریح جزئیات این کنگره علمی پرداخت و گفت:در کمتر از 50 روز، 100 مقاله علمی در رویکردهای مختلف به دبیرخانه این کنگره ارسال شد که پس از بررسی های نهایی توسط هیات داوران در نهایت، 8 مقاله بصورت سخنرانی در این کنگره ارائه خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود به موضوعات کنگره علمی عرفان در کلام مولانا پرداخت و با بیان اینکه مقالات دریافتی غالبا رویکرد تطبیقی داشتند گفت: اغلب مقالات دریافتی در موضوع عشق، به رشته تحریر درآمده بودند.

دبیر علمی کنگره در پایان سخنان خود از چاپ و انتشار چکیده مقالات دومین کنگره خبر داد و گفت: علاوه بر کتاب، مجموعه مقالات این کنگره علمی در قالب یک مجموعه نرم افزار با قابلیت های جستجو در متون نیز تهیه و در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اصل مقالات تا پایان خردادماه بصورت یک کتاب چاپ و منتشر خواهد شد از پژوهشگران و نویسندگان در حوزه مولوی پژوهی نیز خواست تا بعد از برگزاری کنگره "عرفان در کلام مولانا" در طریق پایگاه اطلاع رسانی گفتمان حکمت ضمن حفظ ارتباط خود با مجموعه علمی کنگره، در جریان آخرین تحولات پژوهشی و رخدادهای علمی در این خصوص نیز قرارگیرند.

سخنرانی قدیر گلکاریان رئیس مرکز تحقیقات اوراسیا از کشور قبرس، غلامرضا اعوانی رئیس موسسه حکمت و فلسفه ایران و از چهره های ماندگار کشور، عدنان کارا اسماعیل اوغلو رئیس مرکز مولوی شناسی از ترکیه، مجتبی زروانی و قربان علمی از دانشگاه تهران از جمله سخنرانی‌های این کنگره علمی در طول برگزاری این همایش علمی در اردبیل خواهد بود.

انتهای پیام/

برچسب: 
ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.