تازه ها

پربیننده ترین

1397-01-06 08:44
کد مطلب: 76264
با جادبه گردشگری استان اردبیل آشنا شوید؛
قزل اوزن بارقه زندگی و امید شهرستان خلخال
قزل اوزن به عنوان یکی از رودخانه های پرآب جاری در شهرستان خلخال بارقه حیات و زندگی مردم شهرستان خلخال و خورش رستم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ازناو ، شهرستان خلخال دارای 9 رودحانه فصلی و 9 رودخانه دائمی است در این میان رودخانه قزل اوزن یکی از پرآب ترین رودخانه های شهرستان خلخال است.

این رودخانه معروف از ارتفاعات استان کردستان جاری و پس از عبور از استان آذربایجان شرقی به حوزه خلخال وارد شده و پس از گذر از شهرستان خلخال به طول 120 کیلومتر در حوزه این شهرستان وارد سفید رود  در نهایت به دریای خرز می ریزد.

این رودخانه هم اکنون پرآب ترین زمان خود را می گذراند و یکی از خطرناکترین رودخانه ها بوده که متاسفانه در سال های گذشته ده ها تن از هموطنان در این رودخانه غرق شده اند.

هر چند این رودخانه به علت داشتن گردآب ها و نقاط عمیق متعدد در طول مسیر مناسب شنا نیست ولی هموطنان باز در تعطیلات بی توجه به مسائل ایمنی به دنبال تفریح و شنا در این رودخانه هستند که انتظار می رود والدین و خانواده ها با اهمیت به زندگی خود و فرزندانشان از هر گونه شنا در این رودخانه خودداری نمایند.

سرعت حرکت آب در این رودخانه خیلی بالا بوده وجریان آب امکان حمل حتی خودرو  وسنگ ها با وزن بالا را را نیز با خود دارد.

به گزارش ازناو ، این رودخانه زیباست اما نباید به قیمت جان انسان ها تمام شود.

به گزارش ازناو ، مدیریت بحران شهرستان خلخال هر گونه استقرار در ایام تعطیلات در ساحل این رودخانه در مواقع طغیان آب را ممنوع اعلام کرده و چه خوب است که هموطنان با رعایت نکات ایمنی سلامتی خود و فرزندان خود تضمین نمایند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.