تازه ها

پربیننده ترین

1396-12-24 16:22
کد مطلب: 76180
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه گرمی:
مشاغل خانگی راهکار مناسب برای کاهش نرخ بیکاری است
	مشاغل خانگی راهکار مناسب برای کاهش نرخ بیکاری است
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه گرمی گفت: مشاغل خانگی راهکار مناسب برای کاهش نرخ بیکاری و با هزینه کم و بهره مندی از وام های خود اشتغالی قابل اجراست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سیفار، سرهنگ شاکری، مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه گرمی در حاشیه بازدید از یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان گرمی گفت:  مشاغل خانگی یکی از کم هزینه ترین و بیشتر از دیگر مشاغل آزاد نرخ بیکاری را در شهرها و روستاها کاهش می دهند؛ چرا که با هزینه کم و بهره مندی از وام های خود اشتغالی قابل اجراست.

 

وی با بیان اینکه با همکاری و طبق تفاهمنامه با برخی نهادها از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره) وام اشتغالزایی در اختیار متقاضیان  واجد شرایط قرار گرفت و از این طریق شرایط شغلی برای بیش از صد نفر به شکل مستقیم و غیر مستقیم فراهم شد.  

 

 

خانم اميري، بانوی کاافرین یکی از افرادی هستند که با دريافت تسهيلات از بسيج سازندگي سپاه ناحيه گرمي کار‌گاه صنايع دستي(فرش بافي) در محله اله درق این شهرستان راه اندازي کرده و از انجاي که وی از قبل داراي سابقه کار و فعال دراين زمينه بوده توانسته زمینه شغلی براي 4نفر را بشکل مستقيم فراهم کند.

 

وی اظهار کرد: برای شروع کار احتیاج به سرمایه زیادی نداریم بلکه باید خودمان بخواهیم و برای هدفی که داریم تلاش کنیم و قناعت را پیشه کنیم و توقع این را نداشته باشیم که به قول معروف یک شبه راه صد ساله را طی کنیم که متأسفانه در جامعه امروز به این امر توجه زیادی نمی‌شود.

خانم امیری با بیان اینکه  فرش بافی را شغل بسیار مناسب برای زنان خانه دار است، افزود: اگر بخواهیم می‌توانیم با همدلی و همزبانی ضمن رفع بیکاری خود و ایجاد زمینه اشتغال برای دیگران برای کشور خود هم سودمند باشیم.

 

اميري، مسول اقتصاد مقاومتي سازمان بسيج سازندگي استان اردبیل هم دربازدید از گارگاه های فرش بافی به فراهم کردن زمینه گسترش این طرح ها و پیگیری حل مشکل بازاریابی و فروش محصولات آنها به قیمت مناسب، قول مساعد داد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.