تازه ها

پربیننده ترین

1396-12-16 09:59
کد مطلب: 75991
در آستانه عید نوروز 97 دوباره متکدیان از شهرهای مختلف کشور و حتی اتباع بیگانه به شهرستان مشگین‌شهر هجوم آورده اند که با این هجوم چهره شهر زشت شده و مراجعه ناگهانی این عده به داخل خودروها سرنشینان را به واهمه انداخته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سفیرمشکین،اخیراً دادستان انقلاب اسلامی شهرستان مشگین‌شهر در نشستی در جمع مردم مشگین‌شهر با بیان اینکه در اوایل حضور خود در این شهرستان با متکدیانی مواجه شدم که در سر چهارراه‌ها حضور داشتند و چهره این شهر را زشت کرده بودند و هیچ یک از مسئولان نیز برای جمع آوری آنان برنامه و همتی نداشتند که در اسرع وقت این متکدیان جمع آوری شدند.

 

بیش از دو سال از حضور رحیم‌نیا در دادستانی شهرستان مشگین‌شهر سپری شده و اکنون در آستانه عید نوروز 97 دوباره متکدیان از شهرهای مختلف کشور و خارج از کشور به این شهرستان هجوم آورده و نه تنها چهره شهر را زشت کرده است بلکه موجبات آزار و اذیت مردم این شهرستان و مسافران ورودی به این شهر را نیز فراهم آورده است به طوری که در توقف چند دقیقه‌ای در میادین و خیابان‌های اصلی شهر چندین نفر از متکدیان اتباع بیگانه ناگهانی دست خود را به نشانه کمک مالی وارد خودرو می‌کند و گاهاً نیز شاهد ترس و واهمه سرنشینان خودرو شدیم.

 

با توجه به اینکه شهرستان مشگین‌شهر به عنوان شهر توریستی معرفی و شناخته شده و در آستانه عید نوروز مسافران زیادی وارد این شهرستان می‌شوند که با مشاهده این متکدیان دیدگاه مسافران به این شهرستان عوض می‌شود لذا مسئله تکدی‌گری از معضلات بسیار مهم شهرستان است که بی‌توجهی و بی‌تفاوتی به آن پدیده می‌تواند آسیب‌های فراوان و هزینه‌های سنگینی به این شهرستان وارد کند.

 

قطعاً در صورت عدم برخورد با این عوامل آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی و فقدان برنامه و سیاست هماهنگ در زمینه آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی، در درازمدّت جامعه را با بحران اجتماعی مواجه می‌سازد.

 

متکدیان خیابانی و اتباع بیگانه که درصد قابل‌توجهی را به خود اختصاص می‌دهند، و عمدتاً هم زنان هستند، مشکلات زیادی را برای شهر به همراه می‌آورند که لازم است مسئولین امر در این ایام همت و نظارت بیشتری بر شهر داشته باشند.

 

حال با تکرار این وضعیت در آستانه عید نوروز  انتظار می رود دادستان شهرستان مشگین‌شهر باید با مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی متولی نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی آن‌ها به خارج از شهر اقدام کند و در این راستا از مردم نیز انتظار است به این افراد کمک نکنند.

 

براساس ماده 712 قانون جزای اسلامی هرکس تکدی یا کلاشی را پیشه خود قرار داده باشد و از این راه امرار معاش یا ولگردی کند، به حبس از یک تا 3 ‌ماه‌ محکوم می‌شود، و چنانچه با وجود توان مالی مرتکب عمل فوق شود علاوه بر مجازات مذکور کلیه اموالی که از طریق تکدی و کلاشی به دست آورده است، نیز مصادره می‌شوند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.