تازه ها

پربیننده ترین

1396-12-05 19:46
کد مطلب: 75668
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل:
شان و جایگاه مهندسان در جامعه به درستی نهادینه نشده است
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در مراسم گرامیداشت روز مهندس گفت: متاسفانه جایگاه و شان مهندسی در جامعه ما به درستی شناخته نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما اردشیر آرش رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در جشن روز مهندس که در محل نمایشگاه بین اللملی اردبیل برگزار شد با بیان اینکه در عالم هستی، بهترین مهندس خداوند است و مهندسی کار خدایی است اظهار کرد: پیشرفت و توسعه هر کشور و جامعه ای، مدیون علم مهندسی است.

وی اظهار کرد:مهندسی دانش انجام کارهایی است که ریشه در خلاقیت دارد و امکانات و رفاه بدون مهندسی قابل تصور نیست.

آرش با بیان اینکه تاریخ مهندسی به اندازه تاریخ بشری است گفت: متاسفانه جایگاه و شان مهندسی در جامعه ما به درستی نهادینه نشده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، مهندسان را تامین کننده آرامش و آسایش مردم عنوان کرد و افزود: جامعه مهندسی برخلاف فعالان دیگر حِرّف، از اولین لحظه‌ کارشان با امضا یک برگ همه مسئولیت‌های خطرات و بحران‌های احتمالی را بر عهده می‌گیرند.

آرش با بیان اینکه برای مهندسان بن بستی وجود ندارد گفت: این یک واقعیت است که مهندسان برای مشکلات یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت؛ آنها به همه چیز از زاویه علت و معلولی نگاه می‌کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اظهار کرد: نگاه مهندسان معطوف به خارج نیست و آنها با آثارشان زنده‌اند و بر همین اساس جامعه مهندسی باید به کار و شغل خود افتخار کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.