تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-29 18:39
کد مطلب: 75502
خیابانهای پارس آباد اين روزها در حالي درگير معضل ترافيك، دست اندارها و چاله های شهر شده است كه خبري از حقوق شهروندي در اين شهر نيست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آران مغان، يکی از مهمترین ویژگی‌ هایی که یک شهر را از سایر شهرها متمایز می ‌کند و تاثیر زیادی بر منظر شهری دارد، آسفالت یکدست و مناسب خیابانها است.

مبحث آسفالت و کیفیت مطلوب خیابانها یکی از شاخصه های جدی مدیریت شهری است، چرا که از این سر خیابان تا آن سرش را که نگاه کنی به جای سطح صاف و یکدست فقط پستی و بلندی است که چشم را می‌آزارد؛ جاهایی از آسفالت کنده شده و کمی جلوتر آنقدر آسفالت روی قسمتی از خیابان ریخته‌اند که شبیه دست‌انداز بلندی برای خودروها شده است.

بیش از 15 سال از عمر آسفالت سطح شهر پارس آباد می‌گذرد و فرسودگی، تخریب و نامناسب بودن آسفالت خیابان ها از جمله مشکلات قدیمی است که شهروندان پارس آبادي با آن مواجه هستند و اين مساله بارها موجب نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته است.

////

وجود چاله های فراوان باعث شده تا خودروها دچار نقص فنی از جمله فرسودگی زود هنگام لاستیک و یا تخریب جلوبندی شده و به تعمیر نیاز پیدا کنند.

در حال حاضر، معابر، کوچه ها و خیابان های شهر پارس آباد اوضاع نامناسبي داشته و از سوی دیگر نیز به علت حفاری های پی در پی شرکت ها و ادارات مختلف و ترمیم نشدن آن تا مدتی طولانی وضعیت این خیابان ها در زمان بارندگی بسیار بدتر می شود به گونه ای که اگر سری به کوچه خیابان های شهر بزنید حتما متوجه می شوید که حقوق شهروندی مردم سال‌هاست در چاله‌های این شهر گم شده و جزئی جدا نشدنی از پارس آباد است که این معضل در شأن مردم این دیار نیست که پس از هر بار باران قسمت بیشتری از آسفالت کوچه ها خراب شده و این داستان همچنان ادامه داشته باشد.

از طرفی گاهی اوقات حرکات مارپیچ رانندگان برای رد کردن چاله های موجود موجب وقوع تصادف و خسارات ناشی از آن شده است.

///

///

برهم زدن نظم و زیبایی شهری و اختلال در پاکیزگی خیابان ها را می توان از دیگر مشکلاتی عنوان کرد که وجود این چاله ها در بسیاری از قسمت های سطح شهر ایجاد می کند.

برخی از شهروندان با گلایه از وضعیت موجود می گویند: بخش زیادی از معابر، کوچه ها و حتی برخی خیابان های شهر وضعیت مناسبی ندارند.

ساماندهی آسفالت های سطح شهر از وظایف شهرداری محسوب می شود و شهرداری باید نسبت به لکه گیری خیابان ها و رفع چاله های سطح شهر  اقدام اساسی انجام دهد.

///

متاسفانه معضل ترافیک خودروها در خیابانهای پارس آباد ‌نيز روز به روز افزایش می‌یابد و در صورتی که در این زمینه اقدامات لازم و عملیاتی انجام نشود این مشکل بیش از گذشته شدت می‌گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.