تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-29 17:13
کد مطلب: 75499
چهارمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی مدارس متوسطه دوره اول آموزش و پرورش اصلاندوز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما "قدرت مهرآوران"رییس آموزش و پرورش اصلاندوز عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار ارس تبار  اظهار کرد:چهارمین دوره مرحله منطقه ای جشنواره نوجوان خوارزمی با شرکت 20 آموزشگاه از مدارس منطقه و با حضور دانش آموزان متوسطه دوره اول در محل پژوهش سرای دانش اموزی جابر بن حیان واقع در مدرسه دخترانه راه زینب(س) برگزار شد.

وی با بیان اینکه منتخبین این جشنواره در 6 رشته به مرحله استانی راه خواهد یافت گفت:مسابقات آزمایشگاهی(پایه هفتم)،زبان و ادبیات فارسی(تمامی پایه ها)،بازارچه کار و فن آوری،زبان انگلیسی(پایه هشتم)،دست سازه(تمامی پایه ها) و پژوهش(تمامی پایه ها) از مراحل برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی بشمار می روند.

رییس آموزش و پرورش اصلاندوز شناسایی توانایی‌ها و علایق دانش آموزان  را از اهداف برگزاری جشنواره خوارزمی دانست و اظهار کرد: این جشنواره می‌تواند به تعمیق یادگیری کمک کند و موجب انعطاف‌پذیری بیشتر دانش‌آموزان در محیط یادگیری خواهد شد.

مهرآوران ایجاد مهارت و نگرش دانش آموزان در زمینه پژوهش، شیوه کشف و حل خلاقانه مسائل، فرصت آفرینی برای رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت های دانش آموزان، کیفیت بخشی به فرآیند یاددهی و یادگیری مبتنی بر تدریس پژوهش محور، موقعیت محور مطابق با برنامه درس ملی، کاربردی کردن دانش و ارتباط دادن آن با نیازهای جامعه و موقعیت های زندگی، توجه ویژه به دستاوردهای علمی و عملی دانش آموزان برای ورود به میدان علمی را از اهداف دیگر جشنواره نوجوان خوارزمی عنوان کرد.

وی در پایان با قدردانی از دست اندرکاران،عوامل اجرایی و مدیران مدارس منطقه در راستای اجرای این جشنواره گفت:پس از اجرای مرحله منطقه ای برای دوره اول متوسطه مرحله استانی این جشنواره نیز در تیرماه برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.