تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-29 10:58
کد مطلب: 75488
 مدیریت دولتی‌ رویکردی برابر با نظارت دولتی داشته باشد/ دولت توجهی به اقتصاد درون زا ندارد
کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: اگر مدیریت و کیفیت دولتی در یک سازمان بدون نظارت دولتی انجام گیرد، در اصل مدیریتی بی کیفیت و ناکارآمد در آن سازمان رونق گرفته و بیشتر به سمت فساد سوق پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، الیاس حضرتی طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کوثرخبر، با بیان اینکه موضوع اقتصاد، عمران و آبادانی هر منطقه بسته به مدیریت و برنامه ریزی کارآمد در منطقه دارد، گفت: بی شک مسئولان اجرایی وظیفه تامین منابع مالی از اعتبارات دولتی و یا جذب بخش خصوصی و فعالیت در عرصه های متعدد، برای تقویت بنیه اقتصادی و عمرانی در منطقه را دارند.

وی ادامه داد: اما در بعضی اوقات و در برخی از مناطق شهری همچون کوثر(گیوی) متاسفانه میزان بهره گیری و اداره کردن منابع به درستی اتفاق نمی افتد، این درحالی است که کوثر درآمدی کلان در حوزه معادن دارد و زیرساختی شگرف در عرصه های گردشگری، کشاورزی، باغداری و ... را یدک می کشد.

این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به منابع کل کشور در زمینه های متعدد، ابراز کرد: کشور ما از منابع و منافع اقتصادی و صنعتی همچون خاک، منابع انرژی و محیط زیست گرفته تا نفت، گاز و دیگر انرژی های پُرسود، اما متاسفانه به نحو درستی مصرف نمی شود، عدم کارآمدی و استفاده نادرست از ظرفیت های ملموس در کوثر شباهت بسیاری با منابع بلا استفاده در سطح کشور دارد.

حضرتی عنوان کرد: لازم است دولت نگاه ویژه ای به اقتصاد درون زا داشته باشد، مدیریت علمی و کیفیت در بهره وری مهمترین لازمه فعالیت دولت در حوزه اقتصاد است.

وی افزود: بخش خصوصی و در اکثر اوقات خود مردم نیز مدیریت علمی و کیفیتی را در اعمال خود انجام می دهند، لذا می طلبد دولت از نقش اساسی بخش خصوصی و مردم استفاده کند.

کارشناس اقتصادی تصریح کرد: مدیریت دولتی‌ می بایست تناسب و رویکردی برابر با نظارت دولتی داشته باشد، اگر مدیریت و کیفیت دولتی در یک سازمان بدون نظارت دولتی انجام گیرد، در اصل مدیریتی بی کیفیت و ناکارآمد در آن سازمان رونق گرفته و بیشتر به سمت فساد سوق پیدا می کند.

حضرتی در پایان گفت: دولت نفوذ و قدرت را می‌تواند از طریق نظارت‌های صحیح بهتر از گذشته اعمال کند، چه در داخل سازمان ها، چه در شرکت ها و چه در کارگاه های تولیدی و ... لازم نیست دولت حتما با مالکیت خود نظارت را معیار قرار دهد بلکه اعتماد به مردم و بخش خصوصی با توجه به سیاست های کاری و کیفیتی، خود نفوذ و مالکیت در اعمال آنها تلقی می شود در واقع این مساله یک دگردیسی و تغییر بزرگ است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.